Sezon Trendi Caz Şal Nasıl Kombinlenir?

0

Sezonun en gözde şal modeli olan caz şallar nasıl kombinlenir? Caz başka bir deyişle jazz şal kombinleme ipuçları bu yazımızda sizleri bekliyor.

Jazz şal ya da diğer bilinen adıyla Caz şal, bu sezonun şal trendleri arasında boy gösteriyor. Bildiğiniz gibi şal kumaşları, şal bağlama stilleri ve şal kombinleri de tıpkı tesettür giyim gibi her yıl, her sezon yenileniyor.

beyaz caz şal
beyaz caz şal

Tesettür giyimi tercih edenler için şal ve eşarp çok önemli, aksesuardan öte ana parça diyebiliriz. Caz şal ve diğer tüm şal türleri, tesettür kombinleri yaparken görüntüde önemli hale geliyor.

yoryo yazlık şal 2021
yoryo yazlık şal 2021

Günlük tesettür kombini yaparken ya da özel bir davete giderken giyeceğiniz tesettür abiye üzerine Jazz şal takabilirsiniz. Caz şal nasıl kombinlenir? Caz şal nasıl bağlanır? Caz şal bağlama stilleri nelerdir?


 
yoryo şal 2020
yoryo şal 2020

Tüm bunları öğrenmek ve bu konuda gelişimlere açık olmak şalın duruşunu, kombindeki yerini güçlendirmeye yetiyor. Caz şal kullananlar, şalın çok pratik ve rahat olduğunu belirtiyor. Caz şal kullananlar için kumaşın yumuşaklığı, şekil alabilmesi önem taşıyor.

taba caz şal
taba caz şal

Caz Şalın Özellikleri

Jazz şalın özellikleri oldukça konforlu, kumaş kırışmıyor ve esnek yapısıyla dikkat çekiyor. Şalı başınızda bağladığınızda kayma yapmaz, sabit ve tok bir duruş sergiler. Caz şal özellikleri arasında bir diğer sevilen detay, şalın tüylenme yapmamasıdır.

somon caz şal
somon caz şal

Yıkandıkça tüylenen, yıpranan şalların yanı sıra caz şal tüylenme göstermez, hafif yapısıyla kafanızda ağırlık hissi oluşturmaz. Canlı renkleri, kaliteli dokusu, kullanışlı yapısıyla caz şal kullananlar şaldan memnun olduğunu belirtiyor.

soft renk caz şallar
soft renk caz şallar

Peki, jazz şal nasıl kombinlenir? Caz şal kombinleri yaparken nasıl parçalar tercih edilmeli? Gelin birlikte şal bağlama stilleri odağında jazz şal incelemesi yapalım, tesettür kombinlerinizi canlandıralım.

koyu renk caz şal
koyu renk caz şal

Rahat şal bağlama stili Caz şal ile daha konforlu

Jazz şal nasıl kombinlenir? Caz şal modelleri günlük ve gece kombinlerinde çok sık kullanılmaya başlandı. Her yaş grubundan tesettürlüye hitap eden jazz şal, renk tercihleriyle kombinlerde fark yaratıyor.

pudra yoryo şal
pudra yoryo şal

Rahat şal bağlama modelini benimseyenler, şalı iki ucu eşit biçimde omuzlardan sarkacak şekilde başa konumlandırıp, çene altına iğne takıyor ve kalan uçları ya da uçlardan birini omuzdan atarak bağlamayı tamamlıyor.

pudra yazlık caz şal
pudra yazlık caz şal

Bu şal bağlama modeli son derece basit olup aynı zamanda inanılmaz rahat bir model. Üstelik günlük tesettür kombinleri için sade ve şık bir seçenek sunuyor.

pudra caz şal
pudra caz şal

Abiye şal bağlama modelleri ve Caz şalların farkı

Abiye şal bağlama modeli diğer stillere göre daha şık, daha gösterişli ve zarif oluyor. Özellikle düğünlerde hem gelinler hem de kapalı abiye giyen tesettürlü konuklar, daha gösterişli bağlama stillerini tercih ediyor. Peki, abiye kombinlerinde jazz şal nasıl kombinlenir?

kiremit caz şal
kiremit caz şal

Aslında son derece güzel modeller bulunuyor. Örneğin boğaz detayı olan abiyelerde şalın yaka kısmını kapatmaması için şalın uçları arkaya sarkacak şekilde bağlanıyor. Caz şal kumaşı kaydırmaz ve yumuşak bir kumaş özelliğine sahip.

yeni trend caz şallar
yeni trend caz şallar

Jazz şalınızı klasik biçimde çene altından iğneledikten sonra kalan uçlardan birini başın üst tarafına, diğerini ise omuzdan geçirerek ensede ya da önde sabitleyebilirsiniz. Eşarp ve şal aksesuarları en basit bağlama modelini bile çok şık gösteriyor. Şala takılan toka, figür ve işlemeli aksesuarlar kullanabilirsiniz.

bürümcük caz şal
bürümcük caz şal

Caz şal ile modern şal bağlama modelleri

Modern şal bağlama stili son yıllarda ortaya çıktı. Şehir yaşamında daha güçlü tesettür kombinleri hazırlamak isteyenler, şal ve eşarp bağlama biçimleriyle görüntülerini destekliyorlar.

ekru caz şal kombini
ekru caz şal kombini

Modern şal bağlama modeli denince akla gelenlerden biri bone gibi baş çevresini tamamen sarmalayan, genellikle ensede ya da başın tepe noktasında zarifçe sonlandırılan model oluyor.

Günlük ve davet kombinlerinde kullanılabilen bu model, aksesuarlarla tamamlandığında şık bir görünüme kavuşturulabiliyor.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş