Tesettür Giyimde Kapsül Dolap Nasıl Olmalı?

0

Tesettür kapsül dolap zamansız, sade ve zarif stil oluşturmanın en keyifli yolu artık. Moda klasiği haline gelen kapsül dolap modern çağ temposunda sakinleşmeye ve sadeleşmeye yardım ediyor.

Kapsül dolap, birbiriyle uyumlu ve zamansız kıyafetlerden oluşan stil anlamına geliyor. Alışveriş çılgınlığına ve yoğun tüketim alışkanlıklarına karşı olarak ortaya çıkan kapsül dolap, kişilerin sürdürülebilir giyim tarzına sahip olmasına katkıda bulunuyor.

kapsül dolap tesettür tulum
kapsül dolap tesettür tulum

Tesettür kapsül dolap yapmak istediğinizde öncelikli alışkanlığınız her zaman trend ya da hit parçalar değil zamana meydan okuyan; rengi, modeli ve dokusuyla birçok kıyafetle kombin yapılabilen parçalar olmalıdır.

kapsül dolap tesettür abaya takım
kapsül dolap tesettür abaya takım

Kapsül tesettür dolap düzenlerken kendinize sevdiğiniz renklerden kartela yapabilir, renk geçişlerini ayarlayarak hoş bir stil zinciri oluşturabilirsiniz. O zaman gelin tesettür giyimde kapsül dolap nasıl yapılmalı birlikte inceleyelim.


 
kapsül dolap etek bluz kombin
kapsül dolap etek bluz kombin

Kapsül Dolap Nasıl Yapılır?

Tesettür kapsül dolap yaptırırken ilk aşamada dolabınızı mevsimlere göre ayırmalısınız. İki temel mevsime uygun renk ve ürün seçimi yaparak tüm yıl stilinizi oluşturabilir, kapsül dolabınızın verimliliğinden yararlanabilirsiniz. Kişisel giyim tarzınıza uygun bir dolap hazırlamaya özen gösterin. Kapsül gardırop kişiye özeldir unutmayın.

kapsül dolap ceket pantolon takım
kapsül dolap ceket pantolon takım

Tesettür kapsül dolap hangi renklerden oluşmalı sorusunun yanıtı çoğunlukla nötr renklerdir. Ancak incelikle hazırlanmış kapsül dolaplarda klasik renkler yer alabiliyor. Siyah, beyaz, kahverengi-camel tonlar, vizon, bej gibi temel renkler dolabınızda mutlaka bulunmalıdır. Beyaz ve siyahı dahi tonlarla tercih edebilirsiniz.

kapsül dolap tesettür pliseli elbise
kapsül dolap tesettür pliseli elbise

Tesettür kapsül dolap sadece alışveriş ya da tesettür kombini olarak ele alınmamalıdır: Dolabınızı fiziksel olarak günlük, okul, iş, spor, davet gibi temel kategorilere ayırmanızı öneririz. Bu şekilde günlük kombin yaptığınızda günlük kategorisinden dilediğiniz parçaları kolayca birbirine meç edip giyebilirsiniz.

kapsül dolap tesettür elbise
kapsül dolap tesettür elbise

Renkler zaten birbiriyle uyumlu, ürünler de giyilecek yere/konsepte göre dolap içerisine yerleştirilirse yaşamınız oldukça kolaylaşabilir, zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Tesettür kapsül dolap dolabında olması gereken parçalar nelerdir?

Tesettür kapsül dolap yapıyorsanız tarzınızı, yaşam rutininizi ve mevsimleri baz alarak şık, rahat, zamansız stil yolculuğuna çıkabilirsiniz. İşte dolabınızda olması gereken kapsül giyim parçaları;

kapsül dolap tunik kombin
kapsül dolap tunik kombin

Tunik: Kapsül dolapların yıldızı

Tesettür tunik modelleri muhafazakâr stilde joker parça kabul ediliyor, geniş yaş grubuna hitap ettiği için fazlasıyla talep görüyor. Tesettür kapsül dolap yaparken tunik seçimlerinizi günlük, sportif, iş, davet odağında düzenlemeniz ideal olacaktır. Renk olarak kahve, siyah, beyaz, bej ve soft tonları tercih edebilirsiniz.

kapsül dolap tesettür pantolon kombin
kapsül dolap tesettür pantolon kombin

Pantolon: Asla modası geçmeyen modeller

Tesettür kapsül gardırop düzeninizde mutlaka birkaç parça pantolon yer alsın. Klasikleşen jean pantolonlar hemen her parçayla uyum yakaladığı için jean’lerden vazgeçmeyin. Jean’lerim yanına birkaç tane kumaş pantolon ekleyebilirsiniz. Örneğin, siyah ya da bej kalem pantolonlar işte, kampüste, davette kullanılabiliyor.

kapsül dolap tesettür etek kombin
kapsül dolap tesettür etek kombin

Etek: Kurtarıcı şıklığın vazgeçilmezi

Siyah etek kapsül stillerde vazgeçilmez bir parça, mutlaka dolabınıza ekleyin. Siyaha bej, camel, beyaz, somon tonları eşlik edebilir. Model olarak zamansız tasarımlar bulmalısınız: Dikkat çekici ve yorucu desenler yerine düz, basic ya da mini desenler tercih edin. Pileli etek, yüksek bel çan etek, klasik düz etek, günlük rahat etek tercihlerinde renkleri yumuşak tonlardan seçmeyi ihmal etmeyin.

kapsül dolap tunik kombini
kapsül dolap tunik kombini

Gömlek: İster günlük ister şık

Hem günlük hem de davetlerde bile kullanılabilen gömleklerde seçiminiz mutlaka sade ve basic tasarımlardan yana olsun. Sade ve düz tasarımlar şık durduğu için stilinizin hep aynı çizgide şık devam etmesini sağlar.

kapsül dolap tesettür tunik pantolon kombin
kapsül dolap tesettür tunik pantolon kombin

Oversize parçalar: Cool ve modern şıklık

Ceket, hırka, sweatshirt gibi rahat kıyafetlerde oversize yani salaş parçalardan birer tane dolabınızda bulundurun. Jean ceket, deri ceket, trençkot sonbahar ve kış boyunca stilinize eşlik edebilir.

kapsül dolap kemerli tesettür elbise
kapsül dolap kemerli tesettür elbise

Elbise: Tek parça şıklığın adresi

Tesettür kapsül dolap düzeninizde sade ve şık elbiselere yer verebilirsiniz. Günlük elbiselerde yumuşak dokulu hafif elbiseler seçmenizi öneririz. Davet ya da daha resmi şıklık için siyah tonlarını tercih edebilirsiniz. Yapacağınız renk skalasına göre elbise tercih edin ancak model olarak fazla hareketli ya da birkaç kez giydikten sonra tekrar giymek istemeyeceğiniz popülariteye sahip olmadın. Zarif, minimal, modern tasarımlara yönelebilirsiniz.

kapsül dolap şal eşarp seçimi
kapsül dolap şal eşarp seçimi

Eşarp/şal: Her kıyafete uygun şal ve eşarp modelleri

Tesettür kapsül dolap yaptığınızda eşarp ve şal seçiminde de renklere uymak zorundasınız. Nötr ve yumuşak sade renklerde küçük bir şal/eşarp koleksiyonu yaparak her kombine uygun olabilirsiniz. Kapsül dolabım en büyük konforunu şal seçiminde yaşayabilirsiniz. Hangi renkle hangi eşarp ya da şal uyumlu olur problemi böylece ortadan kalkar.

kapsül dolap abaya
kapsül dolap abaya

Tesettür dolap dolabınızda aşağıdaki listeye göre hareket edebilirsiniz;

  • Deri ceket, kot ceket
  • Trençkot, minimal tasarım tesettür kaban
  • Kalem pantolon, kalem etek
  • Basic tişört ve bluz
  • Sade ve şık tunik
  • Tamamlayıcı yumuşak hırka ve triko parçalar

Nurmelek ile tesettür kapsül dolap hazırlamak çok keyifli. Temel parçalarınızı seçin, renk yelpazenizi belirleyin ve alışverişe başlayın. Ancak dolabınızın kıyafetle dolup taşmasına sebep olmayın.

kapsül dolap kaşe kaban kombin
kapsül dolap kaşe kaban kombin

Çünkü tesettür kapsül dolap sadeleşmeyi temsil ediyor, gereksiz fazlalığa sahip kıyafet kapsül dolap anlayışına uymuyor. Yaşamınızı göz önünde bulundurarak hep joker parçalar tercih etmeye dikkat edin.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş