Yazlık Şal Bağlama Rehberi – 2024 Güncel Trendler

0

Şal bağlamanın yazı kışı olur mu demeyin ! Yazın doğru şekilde bağlayacağınız şal sizi sıcak havalardan bir nebze olsa da koruyabilir ve sıcaklarda rahat olmanızı sağlayabilir. İşte detaylar.

Şal bağlamak için tercih edebileceğiniz birçok stil bulunuyor. Şal kumaşlarının çeşitli olması sebebiyle dolama şal bağlama, üçgen şal bağlama, önden ya da arkadan sarkıtmalı şal bağlama gibi birçok stil bulunuyor. Yeni kapananlar için şal bağlamak işin en zor kısmı diyebiliriz.

medine-ipegi-sal-lilyum
medine-ipegi-sal-lilyum

İlk zamanlar şala şekil vermek, yüz şekline göre bağlamak zor gelebilir ancak birkaç hafta içerisinde tesettüre alışacağınızdan emin olabilirsiniz. Pamuklu şal nasıl bağlanır? Şal bağlarken nelere dikkat edilmeli? Hangi şal nasıl bağlanır? Birlikte inceleyelim.

kiremit caz şal nasıl bağlanır
kiremit caz şal nasıl bağlanır

Penye şal nasıl bağlanır

Penye şal daha hafif, yumuşak bir kumaş olduğundan yaz aylarında daha rahat oluyor. Üstelik şekil vermesi de son derece pratik. Öncelikle saçınıza bir bone takın. Sonrasında ise şalınızı klasik biçimde başınıza takın, her iki uç eşit olarak omuzlardan sarkmalı.


 
penye şal nasıl bağlanır
penye şal nasıl bağlanır

İki uç eşit şekilde arkaya atılır ve çapraz olarak öne getirilir. Tekrar öne düşer iki uç. Alın bölümü iğneyle sabitlenir ya da şekil verilir. Sonrasında sağ omzunuzdan sarkan şal ucunu açarak başınızın üstünden ensenize doğru geçirin ve uç kısmını ensede sıkıştırın.

sade kolay yazlık şal bağlama 2024
sade kolay yazlık şal bağlama 2024

Bu yazıyı okuyanlar Tesettürde Düz Şallar Nasıl Kombinlenir? 20 Farklı Stilde Şal Kombinleme başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

gri penye şal
gri penye şal

Diğer kısmı ise ya düz ya da dilediğiniz gibi hafif kırıştırarak diğer taraftan geçirin ve yine uç kısmını ensenize sıkıştırın. Ensenize toka takabilirsiniz. Penye şal birçok kişinin ustalıkla kullandığı şal türü ancak ilk kez kullanacaklar elbette penye şal nasıl kullanılır diye sorabiliyor.

vizon medine ipeği şal
vizon medine ipeği şal

 

Yaz aylarında şal bağlama, hafif ve renkli kumaşlarla yapılan kombinlerde şıklığı tamamlamanın harika bir yolu olabilir. Yazlık şal bağlama teknikleri, sıcak günlerde hem stilinizi yansıtmanızı hem de pratik bir örtüme sahip olmanızı sağlar.

yazlık sade açık mavi şal bağlaması
yazlık sade açık mavi şal bağlaması

Şal bağlamanın farklı yöntemleri ile farklı stiller elde edebilir ve yaz kombinlerinize fresh ve renkli bir hava katabilirsiniz.

taba yazlık şal bağlama 2024
taba yazlık şal bağlama 2024

İpek şal nasıl bağlanır

İpek şal, şık kombinlerde çok kullanılan bir şal türü. Peki, ipek şal nasıl bağlanır? Aslında ipek şal ile birçok model yapabilirsiniz. Günlük tesettür kombinleri yaparken görüntünüzü daha iyi hale getirmek için şalda ipek kumaşı tercih edebilirsiniz.

ipek şal nasıl bağlanır
ipek şal nasıl bağlanır

Klasik ipek şal bağlama stilinden bahsedelim bugün. Şalınızın alın kısmını kısa bir şekilde katlayıp, başınızın üstünden geçirin. İki yandan sarkan şalınızı çene altından iğneyle sabitleyin. Kalan uçlardan birini ise başınızın arka kısmından geçirin.

beyaz medine ipeği şal
beyaz medine ipeği şal

Ancak enseden değil, üst kısmından geçirin. Bu kısmı iğneyle destekleyin. İğnelediğiniz yer havada kalacaktır, eğer bu görüntüden hoşlanmazsanız bir iğne daha kullanarak sabitleyebilirsiniz. Diğer uç ise omzunuzdan aşağı serbest kalabilir.

Medine ipeği şal modeli-9

Caz şal nasıl bağlanır

Caz şal hafif, yumuşak, ferah ve kaliteli bir şal kumaşı diyebiliriz. Caz şal nasıl bağlanır inceleyelim. Caz şal günlük kombinlerde çok kullanılıyor. Bu nedenle bone gibi tamamen toplanılan ya da uçları sarkan modeller tercih ediliyor.

taş rengi caz şal nasıl bağlanır
taş rengi caz şal nasıl bağlanır

Tesettür giyim kombini yaparken stilinize göre şalınızı bağlayabilirsiniz. Şal bağlama stilleri aslında biraz da giyim tarzınıza göre şekilleniyor. Caz şalı günlük kombinlerinizde konforu artırmak adına fular gibi bağlayabilirsiniz.

ekru caz şal nasıl bağlanır
ekru caz şal nasıl bağlanır

Bu stil çok basit: Bonenizi taktıktan sonra şalınızı takın, alın bölgesine şekil vermek istiyorsanız iğneyle ya da şalı katlayarak şekil verin.

beyaz caz şal nasıl bağlanır
beyaz caz şal nasıl bağlanır

Çene altından şalınızı sabitleyin. Kalan şal uçlarını ise birini sağdan birini soldan olmak üzere boynunuzdan geçirip öne atın. İşte bu kadar basit, kolaylıkla yapabilirsiniz.

Pamuklu şal nasıl bağlanır

Yazlık şal bağlama stillerinde öne çıkan bir kumaş türü şüphesiz pamuk kumaştır. Pamuklu kumaş terletmez, aksine teri çeker. Yaz sıcaklarında pamuklu şal kullanmak büyük rahatlık olacaktır sizin için.

vizon pamuklu şal nasıl bağlanır
vizon pamuklu şal nasıl bağlanır

Pamuklu şal nasıl bağlanır peki? Tesettür kombinleri yaparken günlük; iş, eğitim, alışveriş, sosyalleşme gibi alanlarda stilinizi pamuklu şalla tamamlayabilirsiniz. Pamuklu şal bağlarken konforunuzu ve şıklığınızı öne çıkarabilirsiniz. Klasik şal bağlama modelini gerçekleştirip, şal uçlarını ensenizde düğüm atarak sırtınızdan sarkıtmanız güçlü bir şal bağlama stilidir.

somon pamuklu şal nasıl bağlanır
somon pamuklu şal nasıl bağlanır

Öte yandan yine klasik çene altından sabitleme yöntemiyle kalan uçlardan birini açarak diğer omzunuzun üstüne yayarak farklı bir görüntü elde edebilirsiniz.

yazlık pratik şal bağlama modeli
yazlık pratik şal bağlama modeli

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

Yazlık şal bağlamada hangi kumaşlar tercih edilmelidir?

Yazlık şal bağlamak için hafif ve nefes alabilen kumaşlar tercih edilmelidir. İpek, şifon veya pamuklu kumaşlar, yaz aylarında rahatça kullanılabilir.

Hangi renkler yazlık şal kombinlerinde sıkça tercih edilir?

Yazlık şal kombinlerinde genellikle canlı renkler, pastel tonlar veya deniz mavisi gibi yazın enerjisini yansıtan renkler tercih edilir.

Yazlık şal bağlama teknikleri nelerdir?

Yazlık şal bağlama için farklı teknikler bulunmaktadır. Örneğin, atkuyruğu, sap bağlama veya şalın önüne düğüm atma gibi basit tekniklerle farklı stiller elde edebilirsiniz.

Yazlık şal kombinlerinde dikkat edilmesi gereken püf noktalar nelerdir?

Yazlık şal kombinlerinde dikkat edilmesi gereken önemli bir püf nokta, şalın renginin ve deseninin giydiğiniz kıyafetlerle uyumlu olmasıdır. Ayrıca, şalın boyutu ve bağlama şekli de kombini etkileyen faktörler arasındadır.

pamuklu düz şal 2020
pamuklu düz şal 2020

Tesettür giyim stili daha doğrusu tesettür kombinleri yaparken şalınızı hep aynı yöntemle bağlamak zorunda değilsiniz. Şal bağlarken birçok stilden yararlanabilirsiniz. Web sitemizdeki diğer şal bağlama önerilerini inceleyerek ne kadar çok seçeneğiniz olduğunu görebilirsiniz.

 

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş