Puantiyeli Elbiseler Yeniden Moda

0

70’lerin favori parçası olan puantiyeli elbiseler yeniden moda oluyor. Yeni trend puantiyeli elbiseler arasında keyifli bir yolculuğa var mısınız ?

Son zamanlarda vitrinlerde ve online satış sitelerinde çokça boy gösteren puantiyeli tesettür elbiseler hepimizin dikkatini çekiyor. Peki, çok eskilerin modası olan puantiyeler neden yeniden trend oldu dersiniz?


 

Eğer siz de tam anlamıyla bir moda tutkunuysanız ve yeni trendlerin peşinden gidiyorsanız, o zaman bu yazımızda sizler için son zamanların gözdesi olan puantiyeleri tesettür elbiselerden bahsedeceğiz. Hazırsanız hep birlikte puantiyelerin arasında keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz.

Yeni trendin gözdesi neden puantiye?

Moda hareketlidir, yerinde durmayı sevmez ve zaman zaman maziyi yoklar. Geçmişin raflarında kalmış hazineleri yeniden gün yüzüne çıkarmak modanın en sevdiği şeydir.

Şöyle bir maziye yolculuk yaptığımızda, puantiyeler özellikle 70’li yılların modası olarak karşımıza çıkıyor. 

Tabi o yıllarda sıkça kullanılan etek ve elbiselerin boyları genellikle diz hizalarında. O günlerin tesettür modası olan elbiseler ise yine kısa boy ve altına giyilen pantolonlardan oluşuyor.

Anlayacağınız günümüzdeki gibi tesettürlü uzun elbise görmek mümkün değil henüz.

Yine o yıllarda meşhur olan kadın sanatçıların en şık kombinlerinin puantiyeli parçalardan oluştuğunu görüyoruz ve puantiye denilince hemen hemen hepimizin aklına o yıllara ait hanımefendiler geliyor.

Anlayacağınız, puantiye ile geçmişin zarafetini günümüze taşımış oluyoruz ve o yılların şık hanımefendilerini günümüzde de yaşatmak istiyoruz.

En çok beğenilen puantiyeli tesettür elbise modelleri neler?

Yeni trendin gözdesi olan puantiyeli tesettür elbiseler arasında hanımların en çok ilgi gösterdiği modellerden birini, boydan düğmeli ve kemerli elbiseler oluşturuyor.

Renk seçeneği oldukça fazla olan boydan düğmeli puantiyeli elbiseler, rahat kumaş özelliği ve özenli kesimleri ile hem şıklığı hem de sadelikten gelen zarafeti yansıttıkları için bu kadar beğenilmiş durumda.

Uçuş uçuş özelliği ile şifon kumaşlardan dikilmiş puantiyeli elbiseler ise oldukça beğenilen bir başka model. Kimi zaman düğmeli kimi zamansa İspanyol kol olarak karşımıza çıkan puantiyeli tesettür elbiselerin geneli kalın kemerli olarak karşımıza çıkıyor. Özel davetlerin ve şık akşamların tercihi olan şifon puantiyeler, günümüz hanımefendilerinin vazgeçmeyeceği modellerden biri olacak gibi görünüyor.

Şıklığın dozunu artırmak isteyen hanımların tercihi ise puantiye ve çiçek desenlerinin ortak eşlik ettiği modeller. Yaka, kol ve etek uçlarında gipürlü çiçek motifleri bulunan, özellikle volanlı kol dikilen bu modeller, zarafeti en üst seviyeye çıkaran ve nokta atışı yapılan kombinler.

Gördüğünüz gibi puantiyeli tesettür elbise modelleri arasında günün her anını ve tüm sosyal aktivitelerinizi kapsayacak kadar model çokluğu bulunuyor. Siz de bu şahane modellerden birini tercih ederek, yeni trendle şıklığınızı konuşturabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyanlar Düğünlerin Favorisi Bluz-Pantolon Kombinleri başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş