Abaya Giymenin 5 Şık Yolu

2

Abaya nasıl giyilir ?  Abaya seçiminde nelere dikkat edilmeli, abaya için kombin yaparken nelere dikkat edilmeli  ? İşte birbirinden özel tesettüre uygun en yeni abaya modelleri


Günümüzde abaya muhafazakar bayanlar arasında çok talep görüldüğünü söyleyebilirim. Tesettür giyim sektöründeki değişim abaya modellerini de şekillendirdi.  Fakat abayalardaki bu şık değişimin yanı sıra tasarımların yine de mütevazı giyim tarzına uygun olduğunu görebiliriz. Bu yazıda Nurmelek ekibi olarak abaya modelleri ile modern ama bir o kadar da mütevazı kombinasyonlar yapabileceğinizi göstermek istiyoruz. Farklı kombinasyonları olan farklı abaya stilleri kulağa hoş geliyor.

2017 abaya ferace
2017 abaya ferace

Yeni Sezon 2017 Abayalarda Koyu Tonlar

Koyu ve cesur tonların zarif güzelliğini şüphesiz hepiniz bilirsiniz. Bu görünümü mütevazi stilinizle birleştirmek için, alt resmindeki gibi basit ve düz abaya modelleri denemelisiniz.

2017 abaya modelleri
2017 abaya modelleri

Renkli ve Parlak Tonlar

Baharı ve yaz enerjisini seçtiğiniz abaya ile yansıtabilirsiniz ! Abaya modelinize uygun bir güneş gözlüğü ve tamamlayıcı ayakkabı (neredeyse tüm renkler için siyah bir ayakkabı kullanabilirsiniz) ile yaz mevsimlerinde içinizdeki hayat enerjisini dışarıya vurabilirsiniz.


 
Renkli abaya
Renkli abaya

Abayalarda Eşarp Seçimi

Abayaları birbirinden zıt stillerle boğmayın. Örneğin, abayanız düz ve koyuysa parlak bir eşarp seçmek iyi bir tercih olmayabilir. Günümüzün öne çıkan trendi gözü yormayan renkleri yani “düz, mat, sade, ve pastel” gibi renkler seçmelisiniz.

Ayrıca giydiğiniz diğer parçaların renklerini de dengelemeniz gerekir. Tıpkı yukarıda bulunan görsel gibi. Kırmızı ayakkabılar, kırmızı çanta ve kırmızı eşarp ve şık bir abaya.

Abaya ve Takı Uyumu

Takılar söz konusu olduğunda, kolyeler abaya ile kullanmak için iyi bir fikir olabilir. Genellikle kolyeleri kıyafetlerinizle kontrastı sağlamanız önerilir. Örneğin, koyu tonlarda bir abaya giyiyorsanız, bununla tezat oluşturabilecek bir rengi tercih etmelisiniz.

tesettura-uygun-kolye

Parlak renkler için de aynı şey geçerlidir. Ayrıca şalınıza veya eşarbınıza broş türünde bir aksesuar koymak isterseniz, abayanızın rengi ve tasarımı ile bir uyum sağlayan bir renk seçmeye gayret gösterin.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş