Düğünlerde ve Özel Günlerde Kullanabileceğiniz 5 Şal Modeli

0

Düğünlerde ve özel günlerde kullanabileceğiniz tesettürün simgesi şallar, genç kızlardan yetişkinlere kadar tüm tesettürlü kadınların en sevdiği örtülerden. Şık, zamansız, yumuşacık dokuya sahip şal modelleri sizlerle…

Tesettür kombini yaparken en çok zorlanılan şey, şal seçimidir. Hele de düğün ve benzeri özel günlerde kullanılacak bir şal ise karar vermek daha da zorlaşıyor.

medine ipeği şal 2022
medine ipeği şal 2022

Tesettür giyimde eşarp ve şallar her şeyin üstünde yer alıyor, muhafazakâr stilin temelini oluşturuyor. Her yıl şal modelleri özenle sergileniyor, katalogları süslüyor, mağazaların reyonlarını dolduruyor. Şallardaki bu çeşitliliğin sebebi kombin fikirlerine uyum sağlamaktır.

düğünlük şifon şal
düğünlük şifon şal

Peki, şal modelleri yalnızca renk ve desen anlamında mı farklılaşıyor? Hayır, şal koleksiyonlarının birbirinden ayrılmasını sağlayan şey, şalların kumaş yapısı.


 

Medine ipeği, şifon, ipek, saten, krep kumaş şal çeşitleri bulunuyor. Bu şallar, kumaş yapılarıyla kıymetleniyor, desen ve renkleriyle ise tesettür stili oluşturmaya yardımcı oluyor.

lila abiye medine ipeği şal
lila abiye medine ipeği şal

Medine ipeği şal modelleri

Medine ipeği şal modelleri, gece kombinlerinin vazgeçilmezi haline geldi. Şık ve zarif görüntüsü, yumuşacık dokusu ile Medine ipeği asla ağırlık yapmıyor, kaydırma yapmıyor, ilk andaki özenli görüntüsünü koruyor.

düğünlük medine ipeği şal
düğünlük medine ipeği şal

Medine ipeği şal çeşitleri, kumaş anlamında üstün kalite sunuyor, iç göstermeyen yapısı ile bone olmadan da kullanılabiliyor. Üstelik nefes alabilen bir yapıya sahip olduğu için terletmiyor, bunaltmıyor, şık ve gösterişli bir stile imza atıyor.

zümrüt abiye simli şal
zümrüt abiye simli şal

Krep kumaş şal modelleri

İnce, hafif, elegan bir şal modeli olan krep şal, sıcak havalarda ve geçiş dönemlerinde kullanılacak bir şal modeli.

pudra krep şal
pudra krep şal

Krep kumaş şal modelleri, düğün kombinleri yaparken, tesettür abiyeye uygun şal ararken tercih edilebilecek en ideal şal türlerinden biri.

zümrüt krep şal
zümrüt krep şal

Krep şalı, sade ve minimal bir tesettür abiye ile kombin yapabileceğiniz gibi gösterişli, şık bir tesettür abiye tulum kombininde de kullanabilirsiniz. Krep kumaşın yumuşak ve zengin dokusu ile kendinizi şık, rahat hissedebilirsiniz.

queen krep şal
queen krep şal

Bu yazıyı okuyanlar Nurmelek Denedi: Renkli Şallarda 2023 Trendleri başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

Şifon şal modelleri

Şifon kumaş oldukça hafif ve zarif bir görünüme sahiptir. Şifon şal modelleri bu yönüyle doğrudan tesettür abiye kombini için uygunluk gösteriyor.

düz şifon abiyelik şal
düz şifon abiyelik şal

Düğüne, davete ve benzeri özel bir geceye giderken elbisenize şifon şalı yakıştırabilirsiniz. Şifon kumaş özellikle yaz gecelerinde tesettürlü hanımların bunalmasını önlüyor, efil efil yapısıyla ferahlık hissi veriyor.

şifon abiye şal
şifon abiye şal

Şifon kumaş incecik görünümüne karşın fazlasıyla kullanışlı bir kumaş, istenilen şal bağlama stiline uyum sağlıyor.

simli abiyelik şal
simli abiyelik şal

İpek şal modelleri

İpek şal modelleri, sadece ipeksi dokusuyla ve hissettirdiği iyi duygularla dahi gece – düğün kombinlerinde ayrıcalıklı bir yerde duruyor. İpek kumaş parlak bir yapıya sahiptir.

zebra desen abiye ipek şal
zebra desen abiye ipek şal

Uzaktan bile kumaşın ipek olduğunu anlayabilirsiniz. İpek şal düz renklerde minimal bir şıklık sunarken, desenli modellerinde ise modern ve dinamik bir görüntü sunuyor.

 

ipek şal abiyelik
ipek şal abiyelik

Tesettür abiyeler için risksiz bir şal seçmek istiyorsanız ipek şalı tercih edebilir, her abiyeye renk uyumu varsa kullanabilirsiniz. İpek kumaşın zarif yapısıyla sıcak yaz akşamlarında ideal bir şıklığa kavuşabilirsiniz.

vizon saten şal
vizon saten şal

Saten şal modelleri

Kaygan yapısı ile saten kumaş kullanması zor görünür ancak birkaç kez kullanıp alıştıktan sonra verdiği histen vazgeçmek mümkün değil.

düğünlük jan jan şal
düğünlük jan jan şal

Saten şal modelleri, tesettür abiyelere, elbiselere zarafet katıyor, kombini daha da güçlü hale getiriyor.

lila saten şal
lila saten şal

Saten şal modellerinde genellikle düz renkler tercih ediliyor, fakat desenli, çizgili modellerin de doğru kombinde ışıldadığını söylemek gerekiyor. Şal koleksiyonunuzda mutlaka bir hatta birkaç renk saten şala yer verin.

Şal modelleri ve düğünlerde kullanabileceğiniz şal modelleri incelememiz burada son bulmuyor, her yeni şal koleksiyonunda ve kombin fikirlerinde şal önerilerimizle karşınızda olacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş