Evde Hint Kınası Nasıl Yapılır ?

0

Evde Hint kınasını yapmanın en kolay yöntemi. İşte evinizde 5 dakikada yapabileceğiniz hint kınası uygulamaları


Hint kınasını evde yapabilmemiz için öncelikle hint kınasını temin etmeniz gerekir. Satın aldığınız kınayı uygulamadan yaklaşık 1 saat önce oda sıcaklığında bekletmeniz gerekiyor. Bekletirken yavaşça küçük hareketler ile karıştırabilirsiniz. Karıştırma işlemi hint kınasında daha iyi renk tonu yakalamanızı sağlar.

Hint kınası nasıl yapılır

Hint Kınası yaparken dikkat edilecek hususlar

Hint kınası yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise kınanın yapılacağı bölgenin temiz ve tüysüz olması gerekir. Ayrıca yanı sıra kınayı yaptıktan sonra yaklaşık 4 saat kına yakılan bölgeyi suya temas ettirmemelisiniz. Kınanın kendiliğinden kuruyup dökülmesini beklemelisiniz. Kına kuruyup döküldükten sonra açık bir renk göreceksiniz. Bu açık renk 48 saat boyunca kendi kendine koyulaşmaya devam eder.


 

Farklı Hint kınası tasarımları

Hint Kınası En Kolay Nasıl Yapılır ?

Hint kınasında desen vermek için belirli kalıplar kullanılır. Kalıplar genellikle etnik desenlerden, çiçekli desenlerden ve geometrik şekillerden oluşmaktadır. Hint kınasını yaparken kınanın yapılacağı temiz bölgeye bu kalıplar yapıştırılır ve boşlukların üzerinden kına geçmeye başlanır. Hint kınasını yaparken dikkat etmeniz gereken tek nokta kınayı yoğun kullanmamktır. Fazla kına kullanırsanız kalıbı çıkarttığınızda dağılacaktır.

Hint kınası tasarımları

Kına doldurma işlemi tamamlandıktan sonra yaklaşık 3-5 dakika beklenmeli ve sonrasında kalıp yavaşça çıkartılmalıdır. Eğer isterseniz son rötuşlarını da yapıp kınayı öyle sonlandırabilirsiniz.

Bu yöntem hint kınasının en kolay uygulama halidir. Kalıplar kullanarak sizde Hint kınasını kendiniz evde de yapabilirsiniz.

Sizlere desen açısından fikir olsun diye yeni hint kınası tasarımlarını aşağıda paylaştık, görsellerden inceleyebilirsiniz.

Hint kınası motifleri

Etnik Hint kınası tasarımları

Basit hint kınası

Evde Hint kınası

Parmağa hint kınası

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş