Maskülen Giyim Nedir? Maskülen Giyimde Öne Çıkan Parçalar

0

Maskülen Giyim Nedir? Yeni Trend Maskülen Kombin Önerileri, Maskülen Giyimde Öne Çıkan Parçalar

Maskülen kelimesi, Fransızca “masculin” kelimesinden dilimize geçmiş olan “erkeksi” anlamına gelen bir kelimedir. Erkek giyim modasında öne çıkan pantolonlar, blazer ceketler kösele ayakkabılar, gömlekler hatta saç kesimi bile kadın modasında aktif kullanılıyor.

maskulen zümrüt yeşil kombini
maskulen zümrüt yeşil kombini maskulen kadın giyim

Kadın modasındaki erkeksi giyim modasına maskülen giyim deniliyor. Kadınların modadaki cesur adımlarının erkek modasına kayması ciddi manada şık, karizmatik, havalı, iddialı ve konforlu Maskülen look’ların ortaya çıkmasını sağladı. Etrafınızdaki giyim tercihlerini incelediğinizde mutlaka gözünüze çarpan detaylar olacaktır.

maskulen ceket kombini
farklı genç maskulen ceket kombini

Kot pantolon üzerine sıklıkla tercih edilen blazer ceketler, koyu renk pantolon – ceket takımları giymek maskülen giyim nedir sorusuna cevap olacaktır.


 
maskulen pembe takım kombin
maskulen pembe takım kombini

Bizler de henüz bu moda akımını bilmeyen ya da sevmesine rağmen nereden nasıl başlayacağını bilmeyenler için maskülen moda dosyasını hazırladık.

maskulen genç kombini
gençler için maskulen kombin önerileri

Maskülen Giyimde Öne Çıkan Parçalar

Maskülen giyim tarzında erkeksi olan her şey ilgi görüyor. Örneğin erkeklerde görmeye alışık olduğumuz kravatlar bu tarzın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

maskulen basic kombin
gri yeni sade maskulen kombini

Şık bir fuları kravat gibi bağlayabilir ya da doğrudan bir kravat kullanabilirsiniz. Blazer ceketler erkeklerin olduğu gibi sizlerin de maskülen kombin çalışmalarınızı kolaylaştırabilir.

maskulen giyim tarzı nedir
maskulen giyim tarzı nedir maskulen kombin önerileri

Koyu renk kazaklar, pastel ve koyu tonlarda gömlekler, uzun ceketler, kemerler, fötr şapkalar, düğmeli cepkenler; sivri burun, kösele ayakkabılar, postallar maskülen giyimin öncü parçaları arasında yer alıyor. Aslında doğrudan takım elbise giyerek maskülen tarza şık bir geçiş yapabilirsiniz.

maskulen sade kombin
sade bebe mavisi maskulen kombin

Maskülen giyimi merak edenler için ülkemizde ve dünyada bu tarzı benimseyen, çok iyi kullanan ve cesur adımlar atan fenomenler, ünlüler, modacılar bulunuyor.

maskulen kış kombini
kışlık maskulen kadın giyim tarzı

Maskülen Kombin Önerileri

Dar, İspanyol ya da bilekten pantolonların üzerine gömlek, blazer ceket giyerek maskülen kombin oluşturabilirsiniz. Etek ya da elbise seçimlerinizde dahi kombininize maskülen detaylar ekleyebilirsiniz.

beyaz yazlık maskulen takım

Örneğin giydiğiniz elbisenin üzerine uzun bir erkek ceketi ya da trençkot giyerek şık bir maskülen kombin tasarlayabilirsiniz.

Maskülen moda akımında ihtiyacınız olan parçalara sahip olduktan sonra farklı kombin denemeleri yaparak şahane look’lar oluşturabilirsiniz.

maskulen siyah yazlık kombin
siyah yazlık yeni maskulen kadın kombini

Maskülen giyim nedir, maskülen kombin nasıl yapılır gibi soruları sormadan, kendi maskülen stilinizi belirleyebilirsiniz.

yeni maskulen kombin fikiri

Maskülen Görüntüde Saç Kesimi

Maskülen modasında elbette maskülen saç kesimleri de olacaktır. Maskülen tarzı hayatının her alanında benimseyenler için şahane kısa saç modelleri bulunuyor. 3 numaraya vurulmuş saçlar bile bu stilde çok trend! Saçlarınızın erkeksi olması elbette zorunlu değil, tasarladığınız kombine göre saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.

maskulen sonbahar kombini
yeni sezon maskulen sonbahar kombini

Örneğin kombininizde şapka yer alıyorsa saçlarınızı enseden topuz yaparak kadınsı havayı yumuşatabilir, görüntünüzü daha maskülen hale getirebilirsiniz.

maskulen ceket-pantolon takım
su yeşili maskulen ceket pantolon takımı

Saç stilinizde biraz daha özgür olmanızı, tarzınızı yansıtacak en ideal modeli deneyerek bulmanızı öneriyoruz.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş