Mevsim Geçişlerinde Sizi Rahat ve Şık Hissettirecek Şal Önerileri

0

Mevsimler gelip geçerken hangi şal modelini takmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Mevsim geçişlerinde sizi hem şık gösterecek hem de mevsime uyumlu olmanızı sağlayacak şal önerilerimiz sizlerle.

Eşarp ve şal seçmekte zorlananlardan mısınız? Tesettür kombin yaparken hangi renk, hangi model şal kullanmanız gerektiğini bilmiyor, mevsimlere göre şal seçimi yapamıyorsanız işiniz zor.

zincir desenli mevsimlik şal
zincir desenli mevsimlik şal

Çünkü her şal her mevsim kullanılamıyor. İncecik, hafif şallar sıcak yaz günlerinde kullanılırken daha kalın, sıcak tutan şallar ise sonbahar – kış döneminde kullanılıyor. Keten şallar, pamuklu şallar, twill şallar, Medine ipeği şallar, şifon şallar…

yeni medine ipeği şal
yeni medine ipeği şal

Birçok şal modeli var, mevsimlere uygun şal modelleri seçtiğinizde sadece rahat hissetmezsiniz aynı zamanda uyumlu bir kombin yapmış olursunuz.


 
siyah yeşil mevsimlik şal
siyah yeşil mevsimlik şal

O halde günlük tesettür kombini ve davet tesettür kombini fikirlerine de katkı sağlayacak, mevsim geçişlerinde işinizi kolaylaştıracak şal modelleri önerilerini inceleyelim.

sim şertili şal
sim şertili şal

Sonbahar ruhuna uygun şallarda krinkıl kumaş krep şal

Şal modelleri her ne kadar rengi ve deseniyle tesettürlülerin dikkatini çekse de aslında temel ayrım kumaşlarda başlıyor.

mevsimlik indigo krinkıl şal
mevsimlik indigo krinkıl şal

İşte bu yüzden şal kumaş yapısı önem taşıyor, mevsimlere uygun şal gibi bir durum ortaya çıkıyor. Yaz sıcaklarını yavaştan geride bırakırken ama hala sıcaklık hissederken sonbahara adım atılan günlerde krinkıl krep şal modelleri tercih etmemek için sebep yok.

krinkıl pudra şal
krinkıl pudra şal

Krinkıl kumaş krep şallar; cilde ya da saça yapışmıyor, ütü ihtiyacı hissetmiyor, günlük ya da şık kombin fikirlerine uyum sağlıyor, dokusuyla iyi hissettiriyor. Mevsim geçişlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

mevsimlik pamuklu şal
mevsimlik pamuklu şal

Twill şal modellerini çıkarmanın vakti geldi

Mevsim geçişlerine çok yakıştırdığımız bir diğer şal modeli, twill şal modelleri. Twill şal çeşitleri, ipek kumaş karışımına sahip.

mevsimlik twill şal
mevsimlik twill şal

Twill eşarp ve şallar, hafif kabartmalı kumaş yapısı sayesinde kayganlığı önlüyor, kırışıklığa engel oluyor, ilk takıldığı andaki gibi kalıyor.

mevsimlik krep leopar desen şal
mevsimlik krep leopar desen şal

Sonbaharda twill şal ve eşarp kullanmamak için sebep yok. Twill şal modelleri ile mevsime zarifçe uyarsınız; twill kumaş gerek yapısı gerekse model çeşitliliği ile tesettür kombinleri için çok ideal.

pudra krep şal
pudra krep şal

Terlemeden, üşümeden, sürekli şalınızı düzeltmek zorunda kalmadan keyifli bir şal deneyimi yaşayabilirsiniz.

pon pon mavi şal
pon pon mavi şal

Sonbahar kış etkisini yumuşatan pamuklu şallar

Yazdan kışa doğru usulca geçerken havaların usulca değiştiğini ama bir noktadan sonra sertleştiğini biliyoruz. Geçiş sezonunda tesettür modası ihtiyacınız olan her parçayı öne çıkarıyor, şal ve eşarp modelleri için kumaşları mevsime uyduruyor.

pamuklu keten şal
pamuklu keten şal

Yazın incecik pamuklu şallar kullanılırken sonbahar – kış sezonunda daha kalın yapıya sahip pamuklu şal modelleri öneriliyor.

mevsimlik jaz şal
mevsimlik jaz şal

Pamuklu kumaşlar, yumuşak dokularıyla mevsimi de yumuşatıyor, tesettür kombini fikirlerini zenginleştiriyor. Yine de uyarmakta fayda var; pamuklu şallar yağmurla temas ettiğinde suyu hemen emerek cildinize yapışabilir.

Yumuşak şallardan vazgeçemiyorsanız Yumuşak ve İnce Şal Modelleri ile Şahane Tesettür Kombinleri yazımız tam size göre.

püsküllü medine ipeği pudra şal
püsküllü medine ipeği pudra şal

Sonbahar & Kış Sezonunda En Trend Eşap & Şal Renkleri Nelerdir?

Sonbahar – kış tesettür modasında hangi renk eşarp ve şal modelleri trend olacak öğrenelim mi?

kobe saten şal
kobe saten şal

Toprak renklerinin, pastel tonların en sevildiği dönem olan sonbahar, yumuşacık şal kumaşlarıyla ışıltılı bir görünüme bürünüyor.

beyaz püsküllü medine ipeği şal
beyaz püsküllü medine ipeği şal

Tesettür giyim tasarımcılarına göre sonbahar – kış şal rengi trendleri şöyle;

kahve tonları medine ipeği şal
kahve tonları medine ipeği şal

Bordonun ve kahverenginin elli tonu

Bordonun en çok yakıştığı renkler bordo ve kahverengi diyebiliriz. Her iki rengin koyuluğu, ışıltısı, canlılığı tesettür kombinlerine asalet kazandırıyor.

düz kahverengi medine ipeği şal
düz kahverengi medine ipeği şal

Bordo, kahverengi tonları birçok renkle uyum sağlıyor, kombin yaparken sizi uyum stresine sokmuyor.

Doğanın çiçekleri eşarplarda

Doğanın renklerini eşarplarda, şallarda görmeyi seviyoruz, peki ya desenler, çiçekler? Modacıların doğadan ilham aldığını unutmayın.

çiçek desenli mevsimlik şal
çiçek desenli mevsimlik şal

Doğadaki her ağaç, her yapı modaya ilham oluyor. Eşarp ve şal modasında sonbahar çiçekleri, kış teması çok seviliyor, canlı tesettür kombini fikirlerinde şık duruyor.

leopar desenli mevsimlik şal
leopar desenli mevsimlik şal

Klasik ve modern çizgiler

Şal ve eşarp modelleri, güçlü çizgilerle, desenlerle tasarlanıyor. Düz renkler tesettür abiye – elbise kombini için ağırlıklı tercih ediliyor.

leopar desenli krem şal
leopar desenli krem şal

Klasik ve modern çizgilerin, desenlerin olduğu eşarplar, şallar ise günlük ya da resmi kombinlerde kullanılıyor. Renk olarak siyah, kahverengi, bordo, yeşil, koyu mavi, bej, gri, vişne çürüğü gibi renkler popüler.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş