Nikah için En Güzel 15 Türban Tasarımı

0

Nikah ve düğünü ayrı günlerde yapanlar ya da minimal bir törenle evlenenlere özel tasarlanan en şık nikah türban modelleri ile gelinler kusursuz bir görünüme kavuşuyorlar. İşte yılın hit modelleri.

Tesettür nikah başı modelleri yıllar geçtikçe daha da hareketleniyor ve gerek şıklığıyla gerekse zarafetiyle görenleri büyülüyor. Tesettürlü gelinlerin klasik duvak modellerinden sıkılması yaratıcılığın devreye girmesine neden oldu.

yeni trend nikah türban tasarımı
yeni trend nikah türban tasarımı

Şimdilerde duvaklar çiçeklerle, değerli taşlarla, taçlarla süsleniyor, tesettür başı modelleri kişiye özel bir form kazanıyor.

beyaz nikah türban tasarımı
beyaz nikah türban tasarımı

Son yıllarda gelin başı modellerde yeni bir değişim var: Nikah türban modelleri. Nikaha özel türban tasarımları günün anlam ve önemine uygun nitelikte bir zenginlik sunuyor.


 
taşlı nikah türban tasarımı
taşlı nikah türban tasarımı

Nikah gününüz için elbiseniz ve ayakkabılarınız hazır ancak henüz türban modeliniz hazır değilse dert etmeyin, sizin için birbirinden şık 15 farklı gelin başı modelleri seçtik. Nikahınızda ve tüm karelerde şahane görünmenize yardımcı olacak modelleri birlikte inceleyelim.

boncuk detaylı nikah türban tasarımı
boncuk detaylı nikah türban tasarımı

Eski zamanların modası modern çağda yeniden trend

Şapkalı tesettür gelin başı modelleri bildiğiniz gibi yeniden çok trend. Gelin adayları hem nikahta hem de düğün gününde nostaljik tınıları hissedebilmek için eski zamanların modasını modern çağda yeniden yorumluyor.

vintage şapkalı nikah türban tasarımı
vintage şapkalı nikah türban tasarımı

Şapkalı nikah türban modelleri inanılmaz bir sükseye sahip! Nikah elbiseniz vintage izler taşıyor ya da zarif ve minimal bir modele sahip ise türbanınızı şapkayla taçlandırabilir, dönem filmlerinden çıkmışçasına zarif görünebilirsiniz.

şapkalı nikah türban tasarımı
şapkalı nikah türban tasarımı

Yaz nikahların özel papatyalı türban modelleri sevildi

Nikahınızı tatlı bir ilkbahar gününde ya da güneşin ışık saçtığı bir yaz gününde yapmayı planlıyorsanız eğer nikah türban modelleri için papatyalara şans vermenizi öneririz.

tül nikah türban tasarımı
tül nikah türban tasarımı

Papatyalar baharın zarafetini ve enerjisini nikah kombinine taşıyor, gelinlerin masumiyetini öne çıkarıyor. Hayal tül gelin başı modeli yapıp papatyaları taç olarak kullanabilirsiniz. Canlı papatyaları ya da papatya figürlü minik taşlarla bezeli taçları kullanabilirsiniz.

modern farklı nikah türban tasarımı
modern farklı nikah türban tasarımı

Tesettür nikah başı modellerinde prenses tacı asaleti

Tesettür gelin başı modellerinde taşların kullanılması yaygın bir gelin trendi artık. Genellikle gelin tokalarıyla süslenen tesettür modelleri son dönemlerde taçlarla süslenmeye başlandı.

taçlı tesettür nikah türban tasarımı
taçlı tesettür nikah türban tasarımı

Nikah türban modelleri taçların asaletini çok sevdi diyebiliriz. Üstelik taçlarda gösterişli ve minimal olmak üzere çok fazla tasarım seçeneği öne çıkıyor. Minik bir taç ile tüllerle bezeli gelin başına ışıltı kazandırmak mümkün.

sade modern nikah türban tasarımı
sade modern nikah türban tasarımı

Beyaz hakimiyeti kırılıyor, tesettür gelin başı renkleniyor

Gelinlik ve tesettür gelin başı hep beyaz hakimiyetinde seçilir. Oysaki zaman geçtikçe beyaza ekru, kırık beyaz, bej, toz pembe, somon, krem gibi farklı tonlar eşlik ediyor.

uzun gösterişli nikah türban tasarımı
uzun gösterişli nikah türban tasarımı

Bu yıl gelin adaylarında beyazın dışında daha canlı renkler kullanıldığını görebiliriz. Örneğin, saten gelin başı modellerinde leylak, lila, pudra, somon gibi hem canlı hem soft tonlar popülerleşmeye başladı.

geleneksel nikah türban tasarımı
geleneksel nikah türban tasarımı

Beyaz nikah elbisesini farklı renkle tamamlamak isterseniz renkli bir gelin türbanı yapabilirsiniz. Özellikle düğünde beyaz türban kullanacak olanlar nikahta farklı bir şey denemek amacıyla renkli türbanlara yöneliyor, siz de düşünebilirsiniz.

parıltılı nikah türban tasarımı
parıltılı nikah türban tasarımı

Bone stil nikah başı modeline dökümlü dantel duvak trendi

Nikah türban modelleri arasında en çok dökümlü duvaklar seviliyor. Gelin adayları nikahta genellikle daha sade ve klasik elbiseler tercih ediyor, gelin başını elbiseye göre sade tutuyor.

genç modern nikah türban tasarımı
genç modern nikah türban tasarımı

Bu yüzden önce nikah sonra düğün ya da sadece nikah yapacak olan gelin adayları için bone stili gelin başı tasarımları öneriliyor.

bone nikah türban tasarımı
bone nikah türban tasarımı

Tül ya da saten eşarp bone şeklinde konumlandırıldıktan sonra esas hareket dökümlü duvakta başlıyor. Duvak dantel olabileceği gibi taşlı, çiçekli, incili ya da sade bir tülden oluşabilir.

bone stili nikah türban tasarımı
bone stili nikah türban tasarımı

Tesettür gelin başı modellerini nikah bazında arayan hanımlar, o gün geldiğinde kendinizi stil olarak tamamlanmak istiyorsanız size önerdiğimiz modelleri deneyebilirsiniz. Sadece görüntüye bakarak karar vermeyin, mümkünse deneyin ve yüzünüzde nasıl duracağına bakın. Nurmelek tesettür ekibi sizin için yıl boyunca farklı gelin başı ve duvak modellerini incelemeye devam edecek. Bizi takipte kalın, en yeni gelin stili trendlerini ilk siz öğrenin.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş