Parizyen Tarz Nedir? Parizyen Stili Nasıl Yapılır?

0

Parizyen tarz nedir ? Parizyen stili nasıl yapılır kombin yaparken hangi parçaları tercih etmelidir ? Parizyen bir kadın olmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Parizyen stil, son zamanlarda sık sık karşımıza çıkan bir stildir. Özellikle Fransız kadınlarının Paris kadın giyimi ve yaşam tarzı olan ifade ettiği ve uyguladığı bir stil olan parizyen tarz, günümüzde ise pek çok kadın tarafından yoğun bir şekilde tercih edilen bir tarzdır.

parizyen etek stili
parizyen etek stili

Bilindiği üzere Paris, bir moda şehridir ve modanın seyrini değiştirebilecek yenilikler de Paris’ten çıkabilmektedir.

Parizyen tarz da bu yeniliklerden bir tanesidir. Parizyen, Paris’in kendine has özelliklere sahip kadınları için kullanılan bir tabir olup Paris kadınının örnek alınası giyim tarzını ifade etmektedir. Bunun yanı sıra Parisli kadınlarında yaşam tarzları parizyen sözcüğü ile açıklanabilmektedir.


 
kışlık parizyen stil 2024
kışlık parizyen stil 2024

Parizyen kadını, etrafında ki kişiler tarafından ilgi gören, yaptığı her şey ile ilgi uyandıran, yaşam tarzından yediklerine kadar herkesin dikkatini çeken kadındır.

parizyen sonbahar kış tarzı 2024
parizyen sonbahar kış tarzı 2024

Parizyen tarzı, Fransız şıklığını ve zarafetini yansıtan bir moda akımıdır. Bu tarz, sade, şık ve zamansız parçaların sofistike bir biçimde kombinlenmesiyle karakterizedir.

parizyen sonbahar tarzı
parizyen sonbahar tarzı

Parizyenlerin kendine özgü tarzı, rahat ve zarif giyinme anlayışını yansıtarak, doğal güzellik ve zarafetin ön planda olduğu bir estetik sunar.

minimal parizyen stili
minimal parizyen stili

Bu nedenle pek çok kadın parizyen kadını olmak ister. Peki, parizyen kadını nasıl olunur? İşte bu soru parizyen kavramına ilgi duyan ve parizyen kadını olmak isteyen kişilerin sık sık sorduğu bir kavramdır. Gelin hep beraber parizyen kadını nasıl olunur inceleyelim.

parizyen stil
parizyen stil

Jeanler ile Parizyen Stil

Parizyen stiline sahip olmak isteyen kişilerin olmazsa olmazları arasında jeanler gelmektedir. Her parizyen kadınının gardırobunda fit bir görünüme kavuşmasını sağlayacak jeanler yer almaktadır.

parizyen jean kot stili
parizyen jean kot stili

Kişinin üzerine oturan ve kendini özgüvenli hissettiren Jeanlari tercih ederek parizyen stiline bir giriş yapabilirsiniz. Parizyen stilinde jeanlerinizi ceket ve atletler ile kolay bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

parizyen şapka stili
parizyen şapka stili

Şapkalar ile Parizyen Stil

Parizyen stilin olmazsa olmaz parçalarından bir tanesi de şapkalardır. Çünkü şapkalar Paris kadının vazgeçilmeleri arasında yer almaktadır. Paris kadınları yılın hemen her ayında şapkaları rahatlıkla kullanabilmektedir.

parizyen şapka kombini
parizyen şapka kombini

Günümüzde de hem yaz aylarında hem de kış aylarında kişilerin tercih edebileceği çeşitli şapka modelleri yer almaktadır. Açık saçlar ile kullanılan şapkaların farklı, ensede toplanan dağınık bir topuz ile kullanılan şapkaların ise bambaşka bir görünümü bulunmaktadır.

parizyen kombin
parizyen kombin

Kumaş Pantolon ile Parizyen Stil

Parizyen tarzın olmazsa olmazlarından bir tanesi de kumaş pantolonlardır. Her kadın için hayat kurtarıcı bir özelliğe sahip olan kumaş pantolonlar kazak ya da gömlek gibi parçalar ile rahatlıkla kombinlenebilmektedir.

parizyen kumaş pantolon stili
parizyen kumaş pantolon stili

Bunun yanı sıra basic tişörtler ve ceketler de kumaş pantolonların çok şık bir görünüme kavuşmasını sağlayan parçalar arasındadır. Kişiler özellikle bellerini ortaya çıkartmak için kemer kullanarak çok daha ilgi çekici bir kombin oluşturabilmektedir.

parizyen fular kombini
parizyen fular kombini

Fular ile Parizyen Stil

Fular genellikle boyunda kullanılan bir aksesuardır. Ancak fularları rolünü biraz değiştirerek farklı şekillerde kullanarak hoş bir tarz yaratabilirsiniz.

parziyen fular stili
parziyen fular stili

Yaratıcılığınızı kullanarak fularlarınızı pantolonların kemer yerine bağlayabilir ve kemer olarak fularları kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra fularları ayak bileklerinize, kolunuza ya da saçınıza da bağlayabilirsiniz. Basic bir gömlek ve Jean kombininizi bu tarz fular ile çok daha hareketli bir hale getirebilirsiniz.

Bu yazıyı okuyanlar Ton Sür Ton Nedir? Nasıl Yapılır ? başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

parizyen kot ceket kombini
parizyen kot ceket kombini

Stiletto Ayakkabı ile Parizyen Stil

Stiletto ayakkabı, Paris kadınları için en önemli parçalardan bir tanesidir. Bu nedenle siz de parizyen tarzı yakalayabilmek için birbirinden farklı desen ve renklere sahip stiletto ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

parizyen kot stiletto kombini
parizyen kot stiletto kombini

Bunun yanı sıra stiletto ayakkabıların dışında Paris kadını maskülen ayakkabıları da tercih edebilmektedir. Çok basit parçaları bir araya getirerek şık bir görünüm elde etme amacında olan Paris kadınları gibi maskülen ayakkabıları tercih ederek parizyen tarza ayak uydurabilirsiniz.

parizyen jean kot stili
parizyen jean kot stili

Yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda siz de kendi yaratıcılığınızı kullanarak farklı tarzlarda ki kombinleri oluşturabilirsiniz. Kendi zevk ve beğenileriniz doğrultusunda hazırlayacağınız kombinler ile son derece şık bir görünüm kavuşabilir ve bu sayede siz de bir parizyen kadını olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

Parizyen tarzı nasıl tanımlanır?

Parizyen tarzı, basit ve klasik parçaların şık bir şekilde kombinlenmesini içerir. Sade renk paletleri, minimal desenler ve doğal kumaşlar, bu tarzın temel unsurlarıdır.

Parizyen giyim tarzının anahtar özellikleri nelerdir?

Parizyen giyim tarzının anahtar özellikleri arasında rahat, ama zarif kesimlere sahip kıyafetler, minimal aksesuarlar, ve doğal makyaj bulunur.

Parizyen tarzı hangi mevsimlerde tercih edilir?

Parizyen tarzı genellikle her mevsim tercih edilebilir. Sade ve zamansız parçalardan oluşan gardırop, mevsimlere uygun kombinasyonlarla kolayca adapte edilebilir.

Parizyen tarzına uygun giyim parçaları nelerdir?

Parizyen tarzına uygun giyim parçaları arasında şık bluzlar, düz renkli blazer ceketler, mom jeans, ve basit babetler gibi klasik ve rahat parçalar bulunur.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş