Şal Bağlarken Uzak Durulması Gereken Hatalar

0

Şal bağlarken uzak durulması gereken hataları mercek altına aldık. Özellikle yeni başlayanlar için bu hatalar hayati önem taşıyor. İşte detaylar.

Şal bağlarken dikkat edilmesi gerekenler diye bir liste var, kabul edelim. Sokakta gezerken eminiz ki sizler de birçok tesettürlü kadının eşarbını, şalını yanlış bağladığını görmüştür. Şal bağlama stilleri belki de bu yüzden bu kadar popülerdir.

Zira sokaklarda çokça yanlış şal bağlayan var. Siz de şal bağlama konusunda zorlanıyorsanız eğer yapmamanız gereken hataları öğrenerek doğru yöntemi bulabilirsiniz. Şalınızı güzel bağladığınızda özenle hazırladığınız tesettür kombinleri de daha iyi görünür.

Tesettür elbiseler, ikili kombinler şal ile tamamlanıyor. Şalın kötü bağlanması görüntüyü komple etkiliyor. Bugün sizlere şal bağlarken yapılan hataları sıraladık ve neleri yapmamanız gerektiğini belirttik.


 

Bizim unuttuğumuz, sizin denk geldiğiniz şal bağlama hataları varsa lütfen yorum olarak bize yazın. İşte şal bağlarken uzak durmanız gereken hatalar;

bonesiz şal
bonesiz şal

Bonesiz şal takmayın

Bonesiz şal takmak çok büyük bir risk diyebiliriz. Hatta doğrudan büyük hata sayılır. Kullandığınız şalın kumaşı ne olursa olsun bone takmadığınızda şal başınızdan kayar. Tesettürün amacı saçların görünmesini engellemektir. Yeni kapananlar şal bağlarken genellikle bonesiz kullanıma yöneliyor. Bu durum saçların uç kısımlarından görünmesine zemin hazırlıyor. Siyah ve ten rengi iki kurtarıcı renkte bone alarak her şalın altına bone takın. Bonesiz şal takmak eziyetken boneli şal konforlu ve kusursuzluktur.

topuzlu şal
topuzlu şal

Saçlarınızı çok yüksek topuz yapmayın

Şal bağlarken dikkat edilmesi gerekenler listesinde zirvede saç topuzu yer alıyor olabilir. Deve hörgücü şeklinde tanımlanan yüksek topuzlar ne yazık ki gösterişiyle, büyük görüntüsüyle muhafazakâr anlayışa tamamen ters. Saçı topuz yapmanın şalı daha iyi gösterdiğinizi bizler de biliyoruz ancak ideal yükseklikte bir topuzla da şalınızı güzelce bağlayabilirsiniz. Topuz tokası kullanarak yine şalınızı kolayca bağlayabilirsiniz.

bonsesiz şal -2
bonsesiz şal -2

Boynunuzu açık bırakmayın

Şal ve eşarp takmanın temel amacı saçı kapatmak, geri kalan bölgeleri özensiz bırak mı? Elbette hayır. Ancak birçok tesettürlü kadın özellikle genç tesettürlüler boyun bölgesini açık bırakacak bir şal bağlama stili tercih ediyor. Şal bağlarken dikkat edilmesi gerekenler dediğimizde sadece estetik görünümden bahsetmiyoruz, tesettür kurallarını da hedef alıyoruz. Saçlarınızın görünmemesi için gösterdiğiniz özeni lütfen boyun bölgeniz için de gösterin.

renkli bone
renkli bone

Renkli bone yerine sade boneler tercih edin

Şal bağlarken dikkat edilmesi gerekenler listesinde renkli bone maddesini görmek sizi şaşırtmış olabilir. Ancak hemen açıklayalım; tesettür kombinleri yaparken eşarp ve şal tercihinizde renk hatta desen, motif gibi detaylar olacağından bonenin sade olması önerilir. Bu estetik bir kural diyebiliriz. Bizim önerimiz şalınızla birlikte siyah, krem, vizon gibi sade, zarif renkler kullanmanız.

beyaz medine ipeği şal
beyaz medine ipeği şal

Muhafazakâr şal bağlama stilinden uzaklaşmayın

Muhafazakâr şal bağlama stili nedir? Gösterişten uzak, her yerinizi kapatan bağlama stilidir. Birçok tesettürlü kadın, şalı bone gibi dolayarak boyun ve ense bölgesini komple kapalı tutacak biçimde şal bağlamayı tercih ediyor. Bu görüntü tesettüre tamamen aykırıdır. Nasıl tesettür kıyafetlerinde bacak, bilek, kol görünmüyorsa boynunuz da görünmemelidir.

unnamed
unnamed

Önden ya da arkadan saçlarınızı göstermeyin

Tesettürlü bir insan için saçını gösterme uyarısı yapmak garip ve saçma, kabul ediyoruz. Ancak bu hatayı sık yapanlar var. Tesettür giyim ve eşarp, şal bağlama stilleri saçların, boynun kapanmasını sağlayacak nitelikte olmalıdır. Şal bağlarken dikkat edilmesi gerekenler listemize bu maddeyi eklemekten memnunuz zira alın bölgesindeki minicik gösterilen saç tesettüre aykırıdır. Siz bu hataya düşmeyin, saçlarınızın üst bölümünü bone ile kapatın.

Şal bağlama stilleri, şal bağlama rehberi, tesettür kombinleri, kombinlere göre şal seçimi, yeni şal modelleri ve çok daha fazlasını web sitemizde en güncel şekilde inceleyebilirsiniz. Tesettür giyim modasını yakından takip eden editörlerimiz, her yeniliği ve tesettür kombin fikirlerini sizlerle paylaşıyor. Bizi takip edin, trendleri öğrenin.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş