fbpx

Yeni Kapananlara 5 Şal Tavsiyesi

0
Tesettür Giyim Kabini
49 TL'den Başlayan Fiyatlar !

Yeni tesettüre girenler için en pratiğinden ve en güzelinde 5 şal tavsiyesi veriyoruz. Rahat kullanımı ve hoş görüntüsü ile yepyeni şal modelleri sizleri bekliyor.

Tesettüre girmek sanıldığı gibi zahmetli ya da sıkıntılı bir süreç değil. Yeni kapananların bilmesi gerekenler çok olabilir ancak zamana yayınca her şeyin birbiriyle uyum içerisinde geliştiği görülüyor.

yazlık düz pamuklu şal
yazlık düz pamuklu şal

Tesettüre girmek; tesettür giyim, tesettür kombinleri, tesettür aksesuarları ve tesettürün simgesi eşarp, şal bağlama stilleri gibi aşamalardan oluşuyor. Günlük giyim tarzınızda hem birçok şey değişiyor hem de aslında yine kendi stilinizi koruyacak biçimde yeni parçalarla yeni kombinler oluşturuyorsunuz.

yüzde yüz pamuklu desenli şal 2020-2021
yüzde yüz pamuklu desenli şal 2020-2021

Yeni kapananlara şal tavsiyesi vermek için küçük bir rehber hazırladık. Bu sayede acemiliğinizi kapatabilir ve her tesettür kombini için şalınızı mükemmel bağlayabilirsiniz. Hazırsanız, başlayalım. İşte yeni kapananlar için şal tavsiyesi;


 
yoryo yazlık şal 2021
yoryo yazlık şal 2021

Bone almayı unutmayın

Şal bağlarken şalınızın altına mümkünse bone takmanızı öneririz. Bone hem bazı şal bağlama stilleri için ekstra bir şıklık kazandırır hem de şalınızın başınızdan kaymasını önler.

yoryo şal 2020
yoryo şal 2020

Şal yeni kapananlara şal tavsiyesi verilirken mutlaka renk renk bone alması önerilir. En çok kullanılan bone renkleri siyah, beyaz, ten rengidir. Şalınızı nerede, nasıl takacağınıza göre bonenizi çeşitlendirebilirsiniz.

pamuklu yazlık eşarp
pamuklu yazlık eşarp

Örneğin bir davete katılıyorsanız ve tesettür abiye giymişseniz şal tavsiyesi kapsamında önerimiz, kıyafetinizin görüntüsüne zarif bir uyum sağlayacak bone seçmeniz. Işıltılı, parlak, payetli, renkli birçok bone modeli olduğunu unutmayın.

mor düz pamuklu şal
mor düz pamuklu şal

Şal modellerini takip edin

Yeni kapananlara şal tavsiyesi elbette şal modellerini takip etmek olacaktır. Henüz belki bilmiyorsunuz ama her yıl mevsimlere göre şal modelleri tasarlanıyor. Tesettür giyim markaları, şal koleksiyonlarını sezon başında yayınlıyor.

yoryo jazz şal 2020-2021
yoryo jazz şal 2020-2021

Tesettür mağazaları ve online tesettür giyim noktaları ise yine bu koleksiyonları ilk günden itibaren satışa çıkarıyor. Tesettür kombinleri yaparken tepeden tırnağa özenli, şık ve iyi görünmek istiyorsanız yeni şal modellerini takip edin ve şal koleksiyonunuzu zenginleştirin.

haiti şal yazlık 2020-2021
haiti şal yazlık 2020-2021

Her mevsim için farklı şallar olduğunu, şalların kumaş yapısının mevsimlere göre özellikle seçildiğini unutmayın.

düğünlük şifon krep şal
düğünlük şifon krep şal

Yaz sıcaklarında kalın, bunaltıcı şal kumaşlarına mahkûm değilsiniz. Hafif, incecik, saçınızı göstermeyen ancak sizi de terletmeyen şallar işinizi çok kolaylaştıracak.

yazlık haiti şal 2020
yazlık haiti şal 2020

Tek tip şal kullanmayın

Yeni kapananlar için şal modelleri yapmak, şal seçmek biraz zorlayıcı olabiliyor. Birkaç tecrübeden sonra bu acemilik atlatılıyor.

soluk renk yazlık haiti şal 2020 2021
soluk renk yazlık haiti şal 2020 2021

Bizim yeni kapananlara şal tavsiyesi notumuz tek tip şallardan uzak durmak olabilir. Birçok kişi, kapanırken belli başlı renkte şal alarak uzunca bir süre hep aynı şalları kullanıyor.

medine ipeği yazlık şal
medine ipeği yazlık şal

Bu renkler genellikle beyaz, siyah, krem, gri gibi hemen her kombine uyan şal renklerinden oluşuyor. Bizim önerimiz sade, düz renklerle birlikte desenli, motifli, çiçekli şallar da kullanmanız.

kiremit düz pamuklu şal
kiremit düz pamuklu şal

Tesettür kombinleri yaparken görüntünüze uygun şal modelini seçerseniz her zaman daha iyi görünürsünüz.

Şalınızı bağlarken aksesuarlar kullanın

“Yeni kapandım ama şal takma konusunda tecrübesizim. Şalımı bağlayamıyorum. Şalım başımdan kayıyor. Şalımın bağlama noktaları açılıyor.” Bu ve benzeri tüm sorunlar kolayca aşılabilecek şeyler.

yazlık pamuklu desenl şal
yazlık pamuklu desenl şal

Yeni kapananlara şal tavsiyesi verirken yeniliklerden korkmamalarını da öneriyoruz. Zira tek bir şal bağlama stiline odaklanmak bir süre sonra sıkıcılaşabilir. Şal bağlarken kullanabileceğiniz müthiş aksesuarlar var.

jaz şal 2020-2021
jaz şal 2020-2021

Tesettür elbise, abiye giydiğinizde şalınızın üst kısmına taşlı, tokalı aksesuarlar kullanabilirsiniz. Günlük tesettür kombinleri yaparken ise şalınızı minik broşlarla bağlayabilir, düğümün çözülmesini önleyebilirsiniz.

Saçlarınızı şal modelinize göre bağlayın

Yeni kapananlar için topuz yapımı diye bir şey duydunuz mu? İlginç gelebilir ancak yeni kapananlara şal tavsiyesi verilirken saçlarını nasıl toplaması gerektiği de önerilir.

beyaz medine ipeği şal
beyaz medine ipeği şal

Çünkü saç şekliniz şalınızın görüntüsünü etkiler. Genellikle enseden ya da ensenin biraz daha yukarısında başın orta kısmında topuz yapılarak şal takılır. Bu şekilde şal daha şık görünür.

Elbette hatırlatmakta fayda var; saçlarınızı çok yüksek, gösterişli ve büyük bir topuz yaparak şal takmak tesettürün mütevazı görüntüsünü önleyebilir.

pamuklu şal papatya desen
pamuklu şal papatya desen

Daha minimal, sade, gösterişsiz bir şıklık için topuzunuzu ideal yükseklikte tutarak şalınızı bağlamanızı öneririz. Topuz yapmak şalın bağlanmasını müthiş kolaylaştırıyor.

WhatsApp Sipariş
WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0543 590 26 88
Hemen Tıkla