Tesettürlü Gelinler İçin En Güzel Türban Modelleri

0

Düğün sezonu yaklaşıyor. Tesettürlü gelin adayları için en güzel türban modellerini inceledik. Detayları bu yazımızda bulabilirsiniz

Gelinlik seçmek gelin adayları için ne kadar mühim ve zaman alıcı bir iş ise türban modeline karar vermek de bir o kadar önemlidir. Çünkü türban, gelinliğin tamamlayıcısı ve nokta atışıdır. Seçilen gelinlikle uyumlu olması ve gelinliğin ahengini bozmaması oldukça önemlidir. Bu da demek oluyor ki gelin türban modeline karar vermeden önce mutlaka gelinliğin seçilmiş olması gerekir. Peki, ne tarz bir gelinliğe nasıl bir türban yaptırmak gerekir? Haydi, birlikte en güzel gelin türban modelleri ve tasarımlarına göz atalım.

uzun gelin türban modeli


 

Prenses modeller için kabarık tüllü türban…

Bazı gelinler düğün günü prensesler gibi olmak ister. Kabarık, göz alıcı, büyüleyici ve zarif bir gelinlik içinde salınmak isteyen gelin adayları için en ideal gelin türban modellerinden biri tüllü duvaklı türban modelleridir. 2019 tesettür gelin başı modelleri arasında da favori olan tüllü kabarık türbanlar daha çok kabarık ve prenses kesim gelinliklere yakıştığını söyleyebiliriz. Beğendiğiniz gelinlik tüllü ve kabarık ise siz de kabarık bir tül duvak kullanıp, duvağın altına düz ve sade bir türban bağlayabilirsiniz. Duvağınız zaten kabarık ve tüller kat kat olacağı için türbanınızın sade olması gerektiğini unutmamanız gerekir.

zarif tesettür gelin başı

Zarafetin sembolü dantelli türbanlar…

Prenses gelinlerin aksine bazı gelinler daha düz ve kabarık olmayan modelleri tercih ederler. Genellikle A kesim ya da balık etekli modellerin hâkim olduğu bu gelinlikler dantellerle süslenir ve tüm süsleme detayları kusursuzdur.

tül gelin türban modeli

Bu tarz gelinliklerde eğer gelinliğin modeli dar ve balık etek ise kabarık tül duvaklar kullanılabileceği gibi genel olarak tek kat dantel detaylı duvaklar önerilir. Bu tarz duvaklarda kullanılacak türban genellikle sıkma baş olarak bağlanır. Böyle bir gelinlik ve duvak tercih ettiğinizde dikkat etmeniz gereken şey duvağınız ve türbanınızı yarıştırmamaktır.

sade gelin türban modeli

Parıltılı taçlı türbanlar…

Bazı gelinlerden gözümüzü alamayız. O kadar zarif ve güzeldirler ki bütün olarak kusursuz görünürler. Başlarındaki taşlı veya incili taçlarla güzellikleri sembolleştirilmiştir adeta.

boncuklu gelin türban modeli

Prenses gelinliklerden tutun da balık eteklere varana kadar her modelde taçlı türbanlardan yararlanmak mümkün. Alında, saç bitiminin hemen gerisinde veya topuz bölgesinde kullanabileceğiniz taç yahut taşlı aksesuarlarla türbanınızı göz kamaştırıcı güzelliğe kavuşturabilirsiniz.

dantelli tesettür gelin başı

Cıvıl cıvıl çiçekli türbanlar

Nakışlarında ve ya tül, güpür desenlerinde çiçek bulunan gelinlik modelleri için türbanda çiçek detayı oldukça güzeldir. Gelinliğin ağırlığını koruyacak tonda seçilen minik çiçekleri gelin türban modeline yerleştirerek zarif ve göz alıcı bir gelin olabilirsiniz.

çiçekli gelin türban modeli

Eğer türbanınızda çiçek kullanmak isterseniz dikkat etmeniz gereken tek şey çiçeklerin küçük ve uçuk renklerden oluşmasıdır. Canlı renklerden oluşan büyük çiçeklerin gelinliğinizin duruşunu değiştireceğini unutmamanız gerekir.

Bu yazıyı okuyanlar 2019 Tesettür Gelin Başı Modelleri ve Kuaförde Yapılan Şal ve Türban Modelleri başlıklı yazılarını da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş