Türban Modasında Yenilik Zamanı: 2024’ün En Gözde 4 Bağlama Modeli

0

2024 tesettür modasında konumuz bu kez türban ve bağlama modelleri: Kıyafete uygun şal ve eşarp seçimi nasıl yapılır, en modern başörtüsü bağlama modeli nasıl yapılır gibi sorularınız yanıtlanıyor.

Şal, eşarp kısacası başörtüsü ya da türban bağlama modelleri her yıl geniş bir kesim tarafından araştırılıyor, en yeni bağlama stilleri merak ediliyor. Bu süreçte eşarbın düzgün durması için ne yapılır sorusu da yanıt buluyor.

pudra saten türban modeli 2024
pudra saten türban modeli 2024

Gelişmiş modeller sayesinde eşarp ve şallar çok daha düzgün duruyor aynı zamanda kişinin yüz şekline uyum sağlıyor. Yüz şeklinize göre de uyarlayabileceğiniz türban bağlama modelleri konusunda en sevilen 4 stili sizin için belirledik. O zaman gelin, birlikte 2024 şal & eşarp bağlama modellerini inceleyelim. Başlıyoruz!

yeni sade türban modeli 2024
yeni sade türban modeli 2024

Bone kullanan ama boneden hoşlanmayanlara özel stil: Şık ve modern şal bağlama stili

Şal bağlama modelleri hep bone ile birlikte önerilir. Çünkü bone şalın kaymasını önler, alın bölgesinin daha iyi durmasına yardımcı olur.


 
taçlı sade lacivert türban modeli 2024
taçlı sade lacivert türban modeli 2024

2024 türban bağlama modelleri bu yıl boneyi hayalet olarak kullanıyor. Nasıl mı? Hemen anlatalım: Şalınızı ters şekilde alın bölgenize takın: İnce bir şekilde alın kısmına şalı yerleştirin, bu esnada şalın geri kalanı yüzünüzün önüne düşerek kapatacak şekilde olmalı. Akabinde boneyi şalın da üstüne gelecek şekilde başınıza takın ve enseden bağlayarak sabitleyin.

zümrüt yeşili türban modeli 2024
zümrüt yeşili türban modeli 2024

Bone sabitlenince önünüze düşen şalı arkaya doğru atın ve çene altından bağlayarak şalın her iki ucunu omuzlardan geçirip ensede bağlayarak sarkıtın.

lacivert payetli türban modeli 2024
lacivert payetli türban modeli 2024

Bu stilde bone asla görünmüyor, şal asla kaymıyor, şalın önü asla buruşmuyor ya da katlanmıyor. Üstelik son derece kolay bağlanıyor.

krem renk türban modeli 2024
krem renk türban modeli 2024

Bu yazıyı okuyanlar Nikah için En Güzel 15 Türban Tasarımı başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

Fular görünümlü eşarp bağlama stili: Şık kombinlerinize çok yakışacak

Eşarplar ipeksi dokusu, şık desenleri ve estetik görünümü doğru başörtüsü bağlama modeli ile devleşiyor, son derece zarif bir duruş sergiliyor. Eşarbınızı sofistike bir zarifliğe kavuşturmak için 2024 türban bağlama modelleri size çok güzel örnekler sunuyor.

bordo işlemeli düğünlük türban modeli 2024
bordo işlemeli düğünlük türban modeli 2024

Eşarbınızı her zamanki gibi başınıza yerleştirin. Eşarbın bir tarafı önünüzden sarksın, kalan tarafı ise önde sarkan eşarbın üstünden geçecek şekilde ensenize sarın. Bir ucu ensede sabitleyin, diğer uç önden sarksın. Boynunuzun kenarından düğüm atmış gibi görüntü oluşmalı. Ayrıca fularlı ve şapkalı türban tasarımları sünnet annesi türban modelleri içinde oldukça popüler stillerdir.

düğünlük türban modeli 2024
düğünlük türban modeli 2024

Dilerseniz doğrudan iki ucu boynunuzun yanından düğüm atıp birini arkaya birini öne sarkacak şekilde kullanabilirsiniz. Bu pratik stil ile eşarbınızın sarkan kısımları fular görünümü oluşturabilir.

bordo nişanlık türban modeli 2024
bordo nişanlık türban modeli 2024

Renkli ve desenli eşarplari şal gibi kullanma zamanı

2024 türban bağlama modelleri bu kez eşarbın yeni bir stille buluşmasını sağlıyor. Değişik eşarp bağlama modeli arıyorsanız bu stil tam size göre olabilir.

sade türban modeli 2024
sade türban modeli 2024

Başınızın üstüne önce bir bone takın, ardından kare formdaki eşarbınızı alın, normalde yaptığınız gibi katlamadan tek kat şekilde başınızın üstüne yerleştirin. Eşarbınızın bir ucunu tıpkı şalda olduğu gibi geniş ve salaş şekilde önde bırakın. Diğer ucu ise omzunuzdan arkaya atın salaş şekilde kalsın yine.

beyaz şapkalı türban modeli 2024
beyaz şapkalı türban modeli 2024

Elbette eşarp kaygan yapıya sahip olduğu için omzunuzdan arkaya attığınız kısmın kaymasını önlemek için çene altından iğneyle sabitleme işlemi yapabilirsiniz. Bu stili günlük şık kombinlerde, ofis kombinlerinde kullanabilirsiniz.

kınalık türban modeli 2024
kınalık türban modeli 2024

Düğün modasının da favorisi olacak tül eşarp stili 2024’te öne çıkıyor

Son aşamada modern bir başörtüsü bağlama stili karşınıza çıkıyor. Tül ya da kimisi için hayal eşarp ve şallar hassasiyet istiyor.

genç türban modeli 2024
genç türban modeli 2024

2024 türban bağlama modelleri incelikli, estetik ve fazlasıyla zarif stillere ev sahipliği yapıyor. Bu sayede artık “hayal tül şal nasıl bağlanır?” gibi sorularınızın yanıtını bulabileceksiniz. Bir kez bir modeli benimseyerek denediğinizde farklı modelleri daha rahat deneyebilirsiniz. Tül eşarbınızı bone ile kullanabilirsiniz.

bordo taçlı türban modeli 2024
bordo taçlı türban modeli 2024

Eşarbı bonenin üstüne yerleştirin, çene altından iğneyle sabitleyin. Ardından her iki ucu da çapraz şekilde omzunuzdan geriye atın ancak bunu salaş şekilde yapın. Eşarp bir omzunuzdan geniş şekilde yayılarak dökülsün.

saten sade türban modeli 2024
saten sade türban modeli 2024

Dilerseniz bir ucu düz şekilde öne düşürüp diğer ucu yine omzunuza yayarak arkaya atabilir ve zarif görüntü elde edebilirsiniz.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş