Yaz Detoksu Nedir ?

0

Yaz detoksu nedir ne işe yarar ? Yazın sıcak havalarda içimizi ferahlatan yaz detoksunda nelere dikkat edilmelidir ? İşte A’dan Z’ye yaz detoksu


Son yıllarda en çok duyduğumuz detoks, aslında bir arınma biçimidir. Yaz aylarında havaların ısınması ile vücudumuz inanılmaz bir su kaybı yaşar. Bu suyun yerine koyulması için bazı formüller vardır. Normal bir zamanda aldığımız sıvı yetersiz gelebilir. Tam da bu noktada yaz detoksu imdadımıza yetişiyor.

Yaz detoksu
Yaz detoksu

Yaz Detoksu Ne İşe Yarar ?

Yaz detoksunda serinletici meyve ve sebzeler kullanılmaktadır. Tabi sebzeler ve meyveler mevsimsel olmalıdır. Hazırlanan yaz detoksu sıcak bunaltıcı havalarda vücut ısısını yükseltmeden bizi serin tutmayı sağlamaktadır. Sıcak havalarda kendinize yaz detoksu yaparak gün içinde kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Yaz detoksu ile vücudunuzun su kazanacağı gibi aynı zamanda vücudunuzda oluşan ödemleri ve bazı biriken serbest radikalleri atabiliyorsunuz.

Yaz detoks meyveleri
Yaz detoks meyveleri

Yaz Detoksu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Yaz detoksu yaparken doğru meyve ve sebzeleri seçmek önemlidir. Yaz detoksunda kullanılacak sebze ve meyveleri bazı kriterlere göre seçilmelidir. Kendinize yaz detoksu hazırlarken kana karışım hızı düşük meyve ve sebzeler seçmelisiniz. Aynı zamanda detoks uygularken çok fazla tatlı olmamasına dikkat etmelisiniz. Eğer bir gün boyunca detoks uygulamaya karar verdiyseniz sabah, öğle ve akşam gibi üç öğüne ayırmalısınız ve sabah ile öğle arasına küçük bir tatlı ara öğün koymalısınız. Organlarınızın zarar görmemesi için yaz detoksunu uzmanlar 1 gündan fazla kullanılmamasını önermektedir.


 

Detoks meyveleri

Sonuç

Özetleyecek olursak eğer yaz detoksu yapmaya karar verdiyseniz bu iş için özel bir alışveriş yapmalısınız. Glisemik indeksi düşük meyve sebzeleri seçip bunları iyi yıkamalısınız. Bunun için 1 litre suya yarım çay bardağı elma sirkesi katıp tüm detoksta kullanacağınız meyve ve sebzeleri 10 dakika burada bekletmeniz lazım ki içindeki bakteriler ve mikroplar temizlensin.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş