Zayıf Gösteren Tesettür Kombinler

0


Zayıf olmak ya da zayıf görünebilmek bütün bayanların hayalidir. Ne kadar kilolu da olunsa vücut tipine uygun modeller desenler ve renkler tercih edildiği takdirde daha ince ve uzun bir görünüm sağlanması çok ta zor değil aslında.

Özellikle zayıf gösteren tesettür kombinler hazırlamak daha zor gibi görünse de aslında çok kolay.

Zayıf Görünmek İçin İpuçları

Koyu Renkler Tercih Etmek;


 

Zayif-gosteren-koyu-elbise

Koyu renklerin daha ince ve uzun bir görünüm sağladığı artık herkes tarafından bilinmekte. Çünkü koyu renk kıyafetler açık renk kıyafetler gibi vücuttaki boğumlarda ve kilolu bölgelerde gölge oluşturarak o bölgelerin daha göze çarpan bir görüntü oluşmasını engeller. O yüzden özellikle kilo olan bölgede yani karın kısmı boğumluysa bluzlar gömlekler koyu renk tercih edilmeli ya da basenler fazla genişse etek veya pantolon koyu renk tercih edilmeli.

Özellikle siyah lacivert füme koyu gri ve kahverengi tercih edilebilecek koyu renkler arasındadır.

Zayif-gosteren-cizgili-tunik

Çizgili Kıyafetler;

Bilindiği üzere çizgili kıyafetler özellikle de enine ve kalın çizgiler kişiyi olduğundan daha da geniş gösterir Ama boyuna ve ince çizgili kıyafetler hem daha zayıf hem de daha uzun bir görünüm sağlar.

Zayif-gosteren-Cizgili-kombin

Desenli Kıyafetler;

Kilolu kişilerde desenli kıyafetler çok fazla tercih edilmemeli ancak yine de desen kullanılmak isteniyorsa da desenlerin küçük olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü desen ne kadar büyürse vücutta o kadar tombul bir görünüm kazanır o yüzden küçük desenli kıyafetler kilolu bayanlar için her zaman tercih sebebi olmalı.

Etnik-desenli-gomlek

Aksesuar Seçimi;

Aksesuar seçimi de vücudun kilolu ya da zayıf görünmesinde oldukça etkili bir ayrıntıdır. Kolye künye küpe gibi takıların seçiminde yine iri ve kaba aksesuarlardansa daha küçük ve zarif takılar tercih edilmelidir.

Zayif-gosteren-kolye

Çanta ve Kemer Seçimi;

Büyük ve iri çantalar vücudu daha tombul ve kısa göstereceği için çanta seçiminde de yine daha küçük ve zarif çantalar tercih edilmeli.

Zayif-gosteren-canta

Kemer seçimi de yine ince kemerlerden yana olmalı. Kalın kemerler çok net bir şekilde vücudu iki parçaya böler ve vücudun iki kısmının da kalın gözükmesine neden olur ince kemer kullanarak bu ikiye bölünmüş kalın görüntüden çok daha güzel bir görünüm elde edilebilir.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş