Bu Gıdalar Probiyotik İçeriyor !

0

Doğal yollardan alabileceğiniz probiyotik içeren gıdalar nelerdir ? Doğal mı yoksa özel takviyeli probiyotikler mi daha faydalıdır ? İşte probiyotikler hakkında detaylar


İnsan sağlığına önemli faydaları olan probiyotikler, bağışıklı sistemini güçlendirmemiz ve sindirim sistemimizin sağlıklı çalışması için gereklidir. Peki bu probiyotikleri günlük hayatta nasıl doğal yollar ile temin edebiliriz ? İşte probiyotik ihtiyacını karşılayan doğal gıdalar.

Probiyotikleri hem doğal besinlerden hem de ilaç takviyeleri ile temin edebilirsiniz. Tabiki her zaman için doğal yollardan olması önerilmektedir.

Probiyotik yoğurt


 

Probiyotik içerek doğal besinler nelerdir ?

Süt ve süt ürünlerinden doğal yollar ile probiyotik ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Yoğurt, süt, kefir, kımız, süzme peynir, lahana turşusu, pastorize edilmemiş zeytin gibi gıdalardan doğal probiyotik içermektedir. Turşu ve salamur gibi tuz oranı yüksek besinleri günlük hayatınızda fazla kullanmamaya gayret göstermek gerekir.

Probiyotik süzme peynir

Doğal besinler dışında probiyotikler nasıl temin edilebilir ?

Doğal ürünler dışında probiyotikleri eczanelerde satılan özel takviyeler aracılığı ile de alabilirsiniz. Ya da bunların dışında ek probiyotik eklenmiş yoğurt, bebek mamaları ve meyve sularına da probiyotik eklenerek dışardan eklenmiş besinler olarak tüketebilmekteyiz.

probiyotik takviyesi

Hangisi daha sağlıklı ?

Doğal yollardan alınan probiyotikler dışarıdan takviye olarak alınan probiyotiklere göre çok daha faydalı olduğunu söyleyebiliriz.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş