En Beğenilen 2019 Hint Kınası Modelleri

0

Kolay uygulanabilen 2019’un en güzel hint kınası modelleri sizleri bekliyor. Birbirinden harika desenler size hint kınası yapma konusunda ilham verecek.

Değişim hayatın vazgeçilmez gerçeğidir. Üstelik bu değişim hayatın her alanını kapsar. Tıpkı geleneğimizin en köklü adetlerinden biri olan kına gecesi törenlerindeki kına yakma âdeti gibi.

farklı hint kınası modelleri 2019
farklı hint kınası modelleri 2019

Gelin kızın elini açması ve damat yakınlarından birinin gelinin avucuna önce altın koyması, ardından da kına yakması ile ritüelin tamamlandığı kına gecesi törenlerinde bu adet devam etmekle birlikte, artık gelin kızlar ve genç kızlar törenin ardından desenli Hint kınalarını tercih etmeye başladı. Ancak Hint kınası sadece kına gecelerinde tercih edilmiyor.

yeni moda hint kınası modelleri 2019
yeni moda hint kınası modelleri 2019

Yapımı ve uygulaması kolay olduğu için ve etnik görüntüsüyle hoş bir görünüm sunduğundan gençlerin sıkça uyguladığı bir yöntem olarak da görüyoruz. Peki, gençler en çok hangi desenleri seviyor ve Hint kınasında en çok hangi figürler tercih ediliyor? Buyrun yazımızın devamında birlikte öğrenelim.


 
çift el hint kınası modelleri 2019
çift el hint kınası modelleri 2019

İki el üstüne uygulanan modeller…

İki el üstüne desenli kına yakmak Hint geleneğinin en köklü adetlerinden biridir. Bu gelenek ilk yıllarda bizde çok karşılık bulmamıştı ve tek el üstüne uygulanan Hint kınaları rağbet görmüştü. Gelin görün ki artık iki eli dirseklere kadar kaplayan Hint kınalarını tercih edenler artmaya başladı.

hint kınası modelleri 2019
hint kınası modelleri 2019

Daha çok mandala desenlerinin kullanıldığı iki ele uygulanan 2019 Hint kınası modelleri yoğun ve geleneksel motifler, suyolları, küçük çiçekler ve noktalardan oluşuyor.

Tek el üstüne uygulanan modeller…

Hint kınası hayatımıza ilk girdiğinde tek üstüne uygulanan küçük desenler şeklinde tanışmıştık. Halen de en çok karşılaştığımız Hint kınası modelleri tek el üstüne uygulanan modeller. Daha çok zarif ve sade desenler şeklinde uygulanan bu modeller suyolları, çiçek motifleri, minik hayvan figürleri olarak karşımıza çıkıyor.

en güzel hint kınası modelleri 2019
en güzel hint kınası modelleri 2019

Yüzük parmağı üzerine isim yazmak veya yüzük parmağı yahut işaret parmağının üzerine kendi ismi ve eşinin isminin baş harflerini yazdırmak yeni trend modeller arasında yer alıyor.

kolay hint kınası modelleri 2019
kolay hint kınası modelleri 2019

El içine uygulanan modeller…

El içine uygulanan Hint kınası modelleri yeni yeni karşımıza çıkmaya başladı. Maceraperest gençlerin daha çok tercih ettiği el içi modelleri genellikle iki elin ayasını ve tüm parmakları kaplayacak şekillerden oluşuyor ve genellikle bileklere kadar uzanıyor.

tek el hint kınası modelleri 2019
tek el hint kınası modelleri 2019

Ancak sadece tek elin avuç içini kaplayan, asimetrik olarak yerleştirilip mistik bir hava katan desenler de zarif bir duruş sergilemek isteyen genç kızların tercihleri olarak karşımıza çıkıyor.

Bileklere uygulanan modeller…

Hint kınası denilince sadece eller gelmiyor akla bilekleri de unutmamak gerek. Model seçeneklerinin sınırsız olduğu Hint kınaları, takı takmayı sevmeyen ancak yenilikleri benimseyen gençler için bilek motifi seçenekleri de sunuyor. Sadece bileği kaplayan motiflerden tutun da bilekten başlayıp parmak hizasında biten, hatta parmakları da saran yüzlerce Hint kınası deseni bulunuyor.

sade hint kınası modelleri 2019
sade hint kınası modelleri 2019

Ayak bileğine uygulanan modeller…

Sınır tanımayan ve dur durak bilmeyen Hint kınası motifleri ayak bileklerini dahi süslüyor. Halhal kullanmanın son trend hali olan 2019 Hint kınaları, çoğunlukla tek ayak bileğini saran modeller olarak uygulanıyor.

ayak hint kınası modelleri 2019
ayak hint kınası modelleri 2019

Ancak halhal görüntüsü yerine sadece bileğin dış tarafına küçük çiçek motifleri, yıldız figürleri, kedi resimleri ve isim yahut harf uygulamaları da ayak bileklerini en çok süsleyen Hint kınası modelleri arasında yer alıyor.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş