Gümüş Rengi Nasıl Kombinlenir?

0

Kolay kombinlenebilen renklerden olan gümüş renk nasıl kombinlenir ? Gümüş ve tonları günlük kıyafetlerde nasıl kombinlenir ?

Zamansız, güçlü, etkileyici ve ilgi çekici şeklinde tanımlanan, kabul edilen gümüş rengi neredeyse her sezon gördüğümüz renklerden. Tesettür giyimden deniz giysilerine kadar her yerde gümüşün ışıltısından faydalanıyoruz.

gümüş etek gömlek kombini

Tesettür giyimde gümüş trendi

Gümüş mat ve parlak olmak üzere iki şekilde karşımıza çıkıyor. Parlak gümüş rengi tesettür abiyeler, eşarplar, şallar, ayakkabılar, broşlar, tesettür iğneleri, clutch çanta gibi ana giysi ve aksesuarlarda sevilen bir renk. Modacılar, zamana direnen parçalar tasarladığında mutlaka siyah ve gümüşten yararlanıyor.

gümüş varaklı etek kombini
gümüş varaklı etek kombini

Gümüşün popülaritesi sebebiyle modacılar ve tasarımcılar gümüş rengi nasıl kombinlenir ipuçları veriyor. İşte sizler için derlediğimiz gümüş rengi ipuçları;


 

gümüş günlük kombin

Gümüş renginin diğer renklerle uyumu

Gümüşü diğer renklerle harmanlamak istediğinizde birçok alternatifiniz var; siyah, lacivert, kot mavisi, gri, uçuk pembe, somon rengi, eflatun… Gümüşün en büyük avantajı hemen her renkle kombinlenebiliyor olması. Gümüş rengi kombini yaparken uyum endişenizi bir kenara bırakarak renk denemeleri yapmanızı öneririz.

gümüş ceket kombini
gümüş ceket kombini

Gümüşe uyumlu zıt renkler

Zıt renklerin her zaman dengeli bir uyumu olduğunu unutmayın. Gri bir pantolon üzerine pembe bir tunik tercih edebilirsiniz.

gümüş nasıl kombinlenir

Ya da baştan aşağı gri giyip çanta aksesuarında farklı bir renk kullanabilirsiniz. Gümüş elbise, siyah eşarp; siyah elbise gümüş kemer; altın sarısı tesettür abiye gümüş clutch gibi pek çok kombin yapabilirsiniz.

gümüş simli abiye
gümüş simli abiye

Özel kıyafetlerde gümüş tonları nasıl kullanılır

Gümüş rengini özellikle gece davetlerinde kullanmanızı öneririz. Gümüş abiyeler, gümüş ışıltısını taşıyan şallar gece davetlerinde müthiş bir şıklık kazandırıyor.

siyah gümüş tesettür abiye kombini
siyah gümüş tesettür abiye kombini

Gümüş rengi nasıl kombinlenir demeyin, davetlerde gümüşe siyah, taba gibi klasik diğer renkleri karıştırabilirsiniz. Örneğin gündüz ve gece şıklığı oluşturmak için siyah bir pantolon üzerine ışıltılı, gümüş bir bluz, tunik giyerek bir kombin oluşturabilir, bu kombini gündüzden geceye geçerken rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Aksesuarlarda gümüş rengi nasıl kombinlenir?

Kıyafeti, oluşturulan genel kombini tamamlayan önemli unsurlar aksesuarlardır. Seçtiğiniz ayakkabı, çanta, takılar hatta eşarbınız aksesuar grubunda yer alıyor. Aksesuar seçiminde gümüş rengi nasıl kombinlenir bakalım. Öncelikle altın ve gümüş ayrımını yapalım.

Altın ve gümüş rengi takılar, aksesuarlar yan yana pek sevilmiyor. Elbette zıtlıktan hoşlanıyorsanız birlikte kullanabilirsiniz ama önerimiz tek renkten yana olacak.

Örneğin kıyafetiniz siyah ağırlığındaysa gümüş rengi eşarp, şal, broş, çanta, ayakkabı kullanabilir, gümüşün ışıltısıyla siyahın asaletini birleştirebilirsiniz. Öte yandan kıyafetiniz gümüş rengi ağırlığındaysa bu defa siyah – altın renk takı öneriyoruz.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş