fbpx

Güneş Lekeleri Nasıl Çıkar?

0
Tesettür Giyim Kabini
49 TL'den Başlayan Fiyatlar !

Yaz aylarında yaşanan en sık cild sorunu güneş lekeleri nasıl çıkar ? Güneş lekelerine iyi gelen kremler ve doğal maskeler nelerdir ?

Güneş, cildimiz ve vücudumuz için faydalı bir kaynak. Bilhassa D vitamini anlamında güneşe çok ihtiyacımız var. Ancak güneş faydalı olduğu kadar zararlı da; güneşin zararlı ışınlarından korunmak için koruyucu kremler, özel bakım kürleri, şapkalar kullanıyoruz.

Yine de korunamadığımız anlar oluyor. İşte bu anlarda cildimiz anıda güneşten etkileniyor ve güneş lekesi oluşuyor. Cilt yüzeyindeki bu lekeler önlem alınmazsa eğer uzun yıllar boyunca kalıcı oluyor.

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde deniz sezonu da açılmışken güneş lekeleri nasıl gider arayışlarına girmeden önce önlem almakta, düzenli bakım yapmakta fayda var. Yine de cildinizdeki güneş lekelerinizi gidermek için yapabileceğiniz şeyler var işte önerilerimiz;


 

Kozmetik ürünler ve uygulamalar

Güneş lekeleri nasıl gider? Akla gelen ilk seçenek kozmetik ürünler ve uygulamalar oluyor. Renk açıcılar, leke giderici kremler, serumlar ve elbette lazerli cilt uygulamaları kısa – orta – uzun vadede güneş lekelerini gideriyor. Lekelerin cilde ne kadar nüfuz ettiği, ciltteki büyüklüğü tedavinin süresini etkiliyor.

Doğal maskeler

Ciltteki güneş lekelerine en güzel çözüm doğanın sunduğu doğal içerikli maskeler aslında. Evinizde bulunan birçok malzemeyle cildinize göre bir maske yapabilir hem güneş lekelerinden arındırabilir hem de cildinizi dış etkenlere karşı koruyup nemli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Güneş Lekelerini Geçirecek Maske Tarifleri

Güneş lekeleri nasıl gider diye üzülmeyin, evde hazırlayacağınız maskelerle cildinizi pürüzsüz hale getirebilirsiniz. İşte önerdiğimiz maske tarifleri;

Karbonatlı maske: 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı karbonatla karıştırılır ve lekelerin üzerine sürülerek 10 dakika bekletilir ardından bol suyla durulanır. Haftada en fazla iki kez uygulayabilirsiniz.

Yoğurtlu maske: 1 yumurta akı köpürene kadar çırpılır, yaklaşık 1 yemek kaşığı kadar yoğurt yumurta akına eklenir ve karıştırılır. Karışıma birkaç damla limon eklenir. Lekelerin üzerine sürülen maske kuruduktan sonra nemli pamuk yardımıyla çıkarılır ve bol suyla temizlenir.

Maydanozlu maske: Yarım bağ maydanoz blender yardımıyla ezilir, maydanoza 1 çorba kaşığı yoğurt ve ince bir dilim limon sıkılır. Karışım temiz cilde sürülür ve yaklaşık 1 saat bekletilir. Maskedeki limon, içerdiği asit nedeniyle cilt lekelerine nüfuz eder ve cildi temizler.   

WhatsApp Sipariş
WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0543 590 26 88
Hemen Tıkla