fbpx

Kış Ayları için En Kolay 15 Eşarp Şal Bağlama Stili

0
Tesettür Giyim Kabini
49 TL'den Başlayan Fiyatlar !

Soğuk kış günlerinde en kullanışlı ve en kolay 15 eşarp şal bağlama stilini mercek altına aldık. İşte kış ayları için eşarp/şal bağlama modelleri

Kış geldi, tesettürlü hanımların şal bağlama stili arayışları başladı. Kışlık şal bağlama yöntemleri hanımların hem pratik hem rahat hem de şık görünme arzusundan kaynaklanıyor. Üstelik şallar eşarplara göre daha tok, yumuşak ve sıcak tuttuğu için kışın yoğun olarak şal tercih ediliyor. Bu nedenle her kış, “Kışın şal nasıl bağlanır?” arayışı yapılıyor.

Kış Şal Bağlama Stilleri 5
Kış Şal Bağlama Stilleri 5

Özellikle şal bağlama ile ilgili pek tecrübesi olmayan ve tesettüre yeni giren hanımlar bu konuda büyük bir boşluk yaşıyor. Moda editörlerimizle birlikte en kolay şal bağlama stili dosyasını hazırladık. Yazımız sayesinde kolay şal bağlama yöntemleri öğrenebilir ve yeni stiller geliştirmek için temel beceriler kazanabilirsiniz.

Kış Şal Bağlama Stilleri 12
Kış Şal Bağlama Stilleri 12

Sizi soğuklardan koruyacak şal bağlama yöntemleri

Kışın şal bağlarken şalı klasik şekilde başınıza takıp, her iki yandan sarkan uçlarını boynunuzdan dolayarak bırakabilir ya da tekrar bağlayarak boyun bölgenizi koruma altına alabilirsiniz.


 
Kış Şal Bağlama Stilleri 11
Kış Şal Bağlama Stilleri 11

Bu şekilde hem tok ve şık bir görüntü oluşturursunuz hem de şalınızı bir atkı gibi kullanmış olur ve soğuğa karşı boyun bölgenizi korursunuz.

Kış Şal Bağlama Stilleri 10
Kış Şal Bağlama Stilleri 10

Kışlık şal bağlama stili için çok uygun ve işlevsellik kazandırıyor. Bu şal bağlama stilini her kumaş tipinde uygulayabilir, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kış Şal Bağlama Stilleri 9
Kış Şal Bağlama Stilleri 9

Modern ve pratik kışlık şal bağlama önerileri

Yine şalınızı klasik biçimde üst bölümü hafif oval olacak şekilde bağlayın. Çene altından iğne ya da mıknatısla sabitleyin. Sağ ve sol yanda kalan uçlardan sağ ucu alın ve sol taraftan başınızın üst kısmına dolayın.

Kış Şal Bağlama Stilleri 8
Kış Şal Bağlama Stilleri 8

Üst kısımları iğneyle sabitleyebilir ya da sarkan ucu boyun – çene bölümünden diğer sarkan uçla birleştirerek şalınızı sabitleyebilirsiniz. Bu görüntü önden ve yandan çok şık duruyor, özellikle tepe bölümünde kendiliğinden bir desen oluşuyor.

Kış Şal Bağlama Stilleri 7
Kış Şal Bağlama Stilleri 7

Bu pratik şal bağlama stili kışlık koton şallar ile rahatlıkla yapabilir, sadece çene altına tek bir iğne ya da mıknatısla şalınıza şekil verebilirsiniz.

Kış Şal Bağlama Stilleri 6
Kış Şal Bağlama Stilleri 6

Bone görünümlü şık ve işlevsel şal bağlama yöntemleri

Bone tarzı şal bağlama stili çok sık tercih ediliyor. Genellikle boğazlı kazak modelleri giyildiğinde ya da boyun detaylı bir elbise, aksesuar tercih edildiğinde şalın boyun bölgesinden sarkması önlenmek için bone görünümüne benzeyen kışlık şal bağlama stili kullanılıyor.

Kış Eşarp Bağlama Stilleri 1
Kış Eşarp Bağlama Stilleri 1

Bu stilde şal ilk takıldığında çene altı yerine ense bölümünde sabitleniyor. Kalan iki uçları ise sağ ve soldan zarifçe başın üstünden dolanarak genellikle ense bölümünde sabitleniyor. Bu şal bağlama stilini tesettür gelinlik üzerinde tercih edilen şal bağlama yöntemlerinde görmek mümkündür.

Kış Şal Bağlama Stilleri 1
Kış Şal Bağlama Stilleri 1

Şalınızın kenardan sarkmasını istemiyor ya da kıyafetinizin ön bölümünü kapatmasını istemiyorsanız eğer sarkan kısımlarını başınızın etrafında sarabilir, ensede bağlayabilir ya da kendi özgün şal stilinizi geliştirebilirsiniz.

Kış Şal Bağlama Stilleri 4
Kış Şal Bağlama Stilleri 4

İğnesiz, mıknatıssız kolay şal bağlama stilleri

İğnesiz, mıknatıssız şal bağlama stili hanımların yeni trendlerinden biri kabul ediliyor. Şal hatta eşarp bile bu yöntemde kullanılabiliyor. Şalınızı iki ucu eşit kalacak şekilde başınıza yerleştirin. Üst kısmını dilediğiniz gibi oval bırakmak için ayarlayın.

Kış Şal Bağlama Stilleri 3
Kış Şal Bağlama Stilleri 3

Sağ ve soldan sarkan şal uçlarını iğne, mıknatıs ya da farklı şal bağlama aksesuarı kullanmadan birini sağ birini sol taraftan olmak üzere boynunuzdan geçirin ve ensede bağlayın. Ön bölümünü hafif salaş, bombe durması için ayarlayın.

Kış Şal Bağlama Stilleri 2
Kış Şal Bağlama Stilleri 2

Ense bağlamak istemiyorsanız eğer doğrudan önden bir kez bağlayıp kalan kısımlarını tıpkı bir atkı gibi mont, ceket ya da hırkanızın içinden aşağı doğru serbest bırakabilirsiniz.

Kış Eşarp Bağlama Stilleri 2
Kış Eşarp Bağlama Stilleri 2

Kışın nasıl şal bağlanır sorusuna güzel bir alternatif sağlayan bu stil, aksesuar kullanımına ihtiyaç olmadığından epey pratiktir.

Bu yazıyı okuyanlar Renklere Göre Tesettür Abiye & Eşarp – Şal Kombini başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

WhatsApp Sipariş
WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0543 590 26 88
Hemen Tıkla