Mavi Renk Nasıl Kombinlenir?

0

Mavi, iç ferahlatan ve insana huzur veren yumuşacık rengiyle herkesin sevdiği renkler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Tesettür giyimdeki yeri ise ayrıca önemli çünkü mavinin binbir tonu eşarplarda, kıyafetlerde, aksesuarlarda kullanılıyor.

mavi tunik beyaz pantolon kombini
mavi tunik beyaz pantolon kombini

Özellikle eşarplarda mavi renk çok seviliyor. Mavinin birçok tonu olması rengin işlevselliğini ortaya çıkarıyor. Kışın mavinin koyu tonları sıklıkla tercih edilirken yazın ise açık mavi renkler görüntüsüyle insanı canlandırıyor.

mavi triko etek kombini
mavi triko etek kombini

Mavi renk hangi renklerle kombinlenir sorusuna gelirsek eğer verecek bir sürü renk cevabımız var. Sadece mavinin kendi tonları bile güzel kombinler çıkmasını sağlıyor.


 
mavi kot ceket pliseli pantolon kombini
mavi kot ceket pliseli pantolon kombini

Örneğin koyu mavi bir pantolonun üzerine açık mavi bir tunik, orta tonlarda bir eşarp maviyi çok yönlü kullanmanıza ve elit bir görüntü oluşturmanıza zemin hazırlıyor. Maviyi tek başına kullanabileceğiniz gibi farklı renklerle de meç edebilirsiniz.

mavi trençkot kombini
mavi trençkot kombini

Klasik renkleri mavi ile kullanmak…

Siyah, beyaz klasik renklerle maviyi bir arada gözü kapalı kullanabilirsiniz. Örneğin mavi bir kombin üzerine siyah ya da beyaz eşarp seçebilirsiniz.

koyu mavi ikili takım
koyu mavi ikili takım

Siyah koyu ve keskin bir renk olmasına karşın mavi ile birlikte kullanıldığında dengeli bir şıklık kazandırıyor. Beyaz ise mavinin her tonuyla yan yana geldiğinde enerjiyi yükseltiyor.

mavi tesettür tulum kombini
mavi tesettür tulum kombini

Maviyi canlı renklerle deneyin…

Mavi renk hangi renklerle kombinlenir arayışınızda canlı renkleri kullanmaktan korkmayın. Yazın cıvıltısını yansıtan enerjik bir turuncuyu mavi ille kullanabilirsiniz.

mavi pliseli etek kombini
mavi pliseli etek kombini

Tesettür kombinleri ikili ya da tek parça kıyafetlerde bile eşarp sebebi ile birden fazla parçayı içeriyor. Bu nedenle dümdüz bir mavi elbiseyle dahi hardal sarısı, turuncu, pembe, lavanta gibi canlı renkleri eşarbınızda tercih edebilirsiniz.

mavi kelebek desenli elbise
mavi kelebek desenli elbise

Pembe ve mavinin uyumunu kaçırmayın…

Maviye en çok yakışan renklerden biri hiç şüphesiz pembe! Mavi hangi renklerle kombinlenir dendiğinde maviye yakıştırılan ilk renklerden biri pembedir.

mavi mevlana tunik kombini
mavi mevlana tunik kombini

Dekorasyonda dahi çok sevilen bu ikili, kombinlerde zarif bir şıklık kazandırıyor. Modacılar da mavi ve pembe tonlarının uyumunu eşarplarda kullanıyor.

bebe mavi tunik kombini
bebe mavi tunik kombini

Taba, kahverengi, füme, kırmızı…

Maviye hiçbir rengi yakıştıramıyorsanız eğer kendinizi boşuna yoruyorsunuz demektir. Mavi joker renklerden biri sayılıyor.

mavi kot kombini

Taba renginden antrasit renklere kadar birçok renkle maviyi kombin yapabilirsiniz. Örneğin kırmızı gibi güçlü bir renkle maviyi yan yana getirebilirsiniz. Kırmızı yüksek bel bir etek üstüne mavi bir bluz tercih ederek iki canlı rengi bir arada kullanabilirsiniz.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş