Mor Kıyafetler Nasıl Kombinlenir?

0

Yeni ilkbahar/yaz sezonunun trend renklerinden olan mor renk nasıl kombinlenir? Mora uygun kombine edebileceğiniz renkler nelerdir? İşte resimlerle mor kombin önerileri


Moda kadınlar için vazgeçilmez bir tutkudur. Her kadın evde ya da dışarda şık gözükmek, kendini iyi hissetmek ister. Bu nedenle kombin yapmak çok önemlidir. Kıyafetleri tarzlarına göre olduğu kadar renklerine göre kombinlemek de oldukça önemlidir.

Mor kombin 4

Renkleri kullanmak modanın temelinde yer alırken bu konuda uzmanlaşmak oldukça zordur. Moda konusunda uzmanlaşan kişiler bile bazı renk kombinlerini yaparken zorlanabilir. Özellikle sert ve dikkat çekici renklerle kombin yapmak beyaz, krem rengi gibi renklere göre çok daha zordur.


 

Mor kap kombini

En zor ve güzel renklerden birisi olan mor söz konusu olduğunda ise kombinleri muhteşem yapmak mümkünken göz yorucu bir seviyeye taşımak da oldukça kolaydır. Bu nedenle mor renk kombinlerde kullanırken biraz daha özenli davranmak gerekir.

Mor kombin 3

Dört Mevsim Mor Kombinler

Kış sezonunda nötr renkler genellikle tercih edilmez. Bu renkler boğucu ve bunaltıcı kış havası ile bir araya geldiği zaman içinizi karartabilir. Kış aylarında canlı, enerjisi yüksek renkler daha ön plandadır. Mor renk oldukça enerjik ve baskın bir renk olarak yazın ve kışın en çok kullanılan renkler arasında yer almaktadır.

Mor spor kombin

Mor rengi kullanmak zor olduğu için biraz dikkatli olmak ve kombinde mor rengin hem kontrast hem de uyumlu renklerine yer vermek önemlidir. Mor renk ile en çok yakışan renk grubu sarı tonlarıdır.

Mor ceket kombin

Bunun yanı sıra bej, beyaz, siyah, yeşil ve bazı kırmızı tonları da mor renk ile uyumludur. Mor bir pantolonu gördüğünüz zaman nasıl kombinleyeceğiniz konusunda düşüncelere dalabilirsiniz. Mor bir pantolonu siyah boğazlı kazak, siyah bot ve sarı bir ceket ile kombinleyebilirsiniz. Mor ve siyah koyu tonlar olarak ağır bir hava elde etmenizi sağlarken canlılığı ve enerjisi ile dikkat çeken sarı kombininizin parlamasında etkili olur.

Mor kombin 2

Aşırı Kasvetli Olmayın

Mor rengi kullanırken dengeyi kurmak çok önemlidir. Mor renkte bir parçayı pembe ve lila tonları ile kombinlemek oldukça kolay bir seçim gibi gözükse de kolay olduğu kadar yanlıştır. Fazla sempatik ve çocuksu görünmenize neden olacak kombinlerden birisi mor ve tonları ile birlikte pembe rengi kullandığınız kombindir.

Mor yelek kombini

Bu rengi kullanırken uyumlu renklerden biraz uzaklaşmak daha emin adımlar atmanıza yardımcı olur. Mor kıyafetleri sarı, yeşil ya da turuncu gibi renklerle kullanacaksınız tüm parçaların sade detaylara sahip olduğundan ve mat yapıda olduğundan emin olun. Parlak ve canlı renkleri bir arada kullanmak bir anda tüm görünümünüzün avangart ve rüküş bir hale gelmesine neden olabilir.

Bu yazıyı okuyanlar Vintage Tarz Nedir ? Nasıl Giyilir ? başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş