Tesettürde Baş Figür

0

Tesettürde baş figür olan şalları nasıl kullanmalıyız ? İşte size şal bağlamada yardımcı olacak şal bağlama ipuçları


Tesettür giyimin en önemli giysisi baş örtüsüdür. Saçların görünmemesi amaçlı başa örtülen örtü olan şal ve şalın bağlama modelleri hakkında detaylı bilgilere bu makalede yer verildi.

2018 püsküllü şal modelleri

Yıllarca başörtüsü eşarp adında kare şeklinde, farklı renk ve desenlerin yer aldığı kullanıldı. 2000 li yıllar ile birlikte eşarp yerini daha büyük daha ince ve etrafı püsküllü olan şala bıraktı. Şal özellikle gençlerin tesettürü benimsemesinde önemli rol aldı. Giysilerle uyumlu olan şal kullanım kolaylığı sağlaması yanında farklı farklı şekillerde bağlama teknikleri ile de tercih sebebi oldu.


 

Şalın Ülkesi Var Mıdır?

Şal orta doğu ülkelerinin çoğunda başörtüsü olarak kullanılmaktadır. Arap yarım adasının bir giyim malzemesidir. Suriye, Irak, İran, Afganistan ve Filistin gibi toplumlarda kadınlarca baş örtüsü olarak kullanılırken batı ülkelerinde ise boyuna asılan giyimi tamamlayan şık bir aksesuar olarak kullanılır. Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın şal toplumların kültürel giyimlerinde yer almıştır.

2018 Yazlık şal

Şalın Kullanılma Şekilleri.

Özel davetlerden günlük kullanıma kadar şalın modacılar tarafından çeşitli bağlama şekilleri vardır. Bu bağlama şekilleri bayanların zarafetini tamamlamaktadır. Şal bağlarken yüz şeklinize uyumlu modeller tercih edilmesi önerilir. İkili şal ile başı bağlama en çok tercih edilen şal bağlama modelidir.

Kırışık şal

Yüzü alın ve çene arasında açık bırakarak boyunda sarılarak elde edilen model kolayca yapılır.

Tek parça olarak imal edilen şal başa giyilerek hiç bir bağlamaya gerek kalmadan tüm başı kaplarken aynı zamanda omuzlara kadar dökülen parçaları ile de gayet şık bir model. Şal bağlama yöntemleri hayal gücünüze bağlı olarak farklı farklı tasarlanabilir.

Tafta şal 2018

Özellikle anneannelerden kalma yemeni bağlama modelleri de tercih edilen modeller arasındadır. Giyim ve baş ve yüz yapısına uygun çok çeşitli şal bağlama teknikleri vardır.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş