Tesettürlüler İçin Saç Bakım Önerileri

1

Tesettürlü bayanlara özel saç sağlığı ve bakımı için altın tavsiyeler. Şal yada eşarp takanlar için pratik saç bakım önerileri


Her gün bir başörtüsü taktığınızda saçınızın rüzgardan, yağmurdan ve güneş ışığından korunduğu düşünülür. Ama öyle değil. Saçınızın gün ışığı pek sık görmediği için saçlarınız zamanla kuvvetsizleşir ve kırıklar oluşur. Bu yüzden saçınızı başörtüsü altında sağlıklı tutmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu paylaşmak istedim.

Tesettürlüler için saç bakımı
Tesettürlüler için saç bakımı

Günlük Hayatınızda Güneşi Yakalayın

Muhtemelen saç dökülmesi ve kafa deriniz için güneş ışındaki D vitamininin önemli bir kaynak olduğunu okuldaki fen derslerinden öğrenmişsinizdir. Gün boyu başörtüsü taktığınız için, saçlarınız ve saç derinizde fazla güneş ışığı görmüyor. Bunun için yaz aylarında dışarı çıkıp kumsalda güneş ışığından faydalanabilirsiniz ya da oturduğunuz bölgede sahil yoksa parkta biraz zaman geçirebilirsiniz. Eğer ikisi de mümkün değilse, o zaman evinizdeki perdeleri açabilir ve her hafta yarım saat boyunca evinizin en güneşli yerinde oturabilirsiniz.

Şal takanlar için saç bakımı
Şal takanlar için saç bakımı

Saçınızı Gevşek Bırakın

Başörtüsü takmak saçlarınızı her zaman bağlı tutmanızı gerektirir. Çünkü şalınızın gün boyu canınızı sıkmaması için tek yol budur. Özellikle dışarıda vakit geçiren tesettürlü bayanlar sıkça başörtüsü takmak zorunda olduğu için saçların neredeyse hiç solunum alanı olmuyor. Bu yüzden eve döndüğünüzde saçlarınızı salık bırakmanız saçlarınızda rahatlığı sağlamak yardımcı olacaktır. Eğer evde mutlaka başörtüsü takma durumunuz varsa en azından biraz gevşek bırakmayı deneyin.


 
Kapalılar için saç bakımı
Kapalılar için saç bakımı

Eşarp yada Şalınızı Bol Bol Yıkayın ve Temiz Tutun

Kaç adet eşarp yada şalınız olursa olsun kullandığınız başörtülerinizi düzenli olarak yıkamanız önemlidir.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş