Mezuniyet Törenleri İçin En Güzel Şal Bağlama Modelleri

0

Genç kızlar için oldukça önemli özel günlerden olan mezuniyet törenleri için evde yapabileceğiniz en şık şal bağlamaları modelleri


Günlük hayatında şal bağlama konusunda uzman dahi olsa, her tesettürlü öğrenci mezuniyet töreni yaklaştıkça mutlaka bir paniğe girer.

Çünkü mezuniyetler, öğrenim hayatının tamamlanması ve artık bir yetişkin olarak hayata atılmanın dönüm noktalarından biri ve öğrencinin kendini ispatladığı andır.


 

Hal böyle olunca da mezuniyet töreninde şal nasıl bağlanır diye bir araştırmaya gidilir ve en doğru en güzel modeli seçmek için bir telaştır başlar.

Tesettürlü öğrencilerin bu ihtiyacından yola çıkarak, mezuniyet törenleri için şal bağlama modellerini sizler için hazırladık.

Mezuniyet töreninde şal nasıl bağlanır?

Mezuniyet töreninde şal bağlama konusuna gelmeden önce dikkat etmeniz gereken ilk nokta elbise seçimizdir. Çünkü şalınızı mutlaka elbise modelinize uygun olarak bağlamalı ve elbiseniz ile şalınızı zıt iki kutup yapmamalısınız.

Eğer ağır bir elbise modeli tercih ettiyseniz, örneğin tafta gibi kumaşlar ile kabarık bir elbise modeliniz varsa, şalınızı elbise ile yarıştırmamalı daha zarif ve sade tercih etmelisiniz.

Bu tarz elbise modellerinde şalınızı kabarık yapmadan düz bir şekilde bağlayabilir, elbisenizin içindeki hafif tonlardan ince bir çiçek tacı ile şalınızı süsleyebilirsiniz.

Elbiseniz parıltılı bir kumaştan yahut parlayan simli desenlere sahip ise yine şalınızı oldukça mütevazı bir şekilde bağlamalısınız. Şıklıktaki kuralın “yarıştırmamak” olduğunu bilmeli ve tercihlerinizi ona göre yapmalısınız.

Elbiseniz tek renk ve daha düz bir modele sahipse, işte şala yatırım yapma zamanı için en doğru tercihlerden biri bu andır. Elbiseniz koyu tonlarda ise elbisenin üzerinde sırıtmayacak hafif renk seçebilir, elbisenin renginde ikinci bir şal ile ikisini kombinleyebilirsinizdir.

Piyasada bu tarzda bağlamaya uygun olarak üretilen iki renkli şallara bakarak istediğiniz renkler varsa, hazır şalları kullanarak daha rahat edebilirsiniz.

Eğer iki renk şallardan hoşlanmıyorsanız, sade kıyafetinizi tamamlamak için hazır şalları tercih edebilirsiniz. Elbisenizin modeline uygun ise hazır şifon şallar yahut hazır şal tercih etmiyorsanız şifon bir şal bağlayıp, çiçek yahut taşlı aksesuar kullanabilirsiniz.

Başınızda ne abartılı şal modeli ne de her hangi bir aksesuar istemiyorsanız, o zaman en doğru tercih gümüş ya da altın renklerde tafta şallardır.

Elbisenize uygun ise bu iki renkten birini seçebilir ve çok sıkı olmayan hafif bol bırakılmış bağlama modelini kullanabilirsiniz.

Unutmayın, şıklık abartıda değil uyumdadır. Hangi modeli tercih ederseniz edin uyumdan asla şaşmayın ve zarafetinizle göz kamaştırın.

Bu yazıyı okuyanlar 2018’in En Favori Mezuniyet Kıyafetleri başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş