Mürdüm Rengi Hangi Renklerle Uyumludur

0

Mürdüm rengi kıyafetler hangi renkler ile kombinleyebiliriz ? Hangi renk tonları mürdümün asaletine uygun olur ? Gelin bu soruların yanıtını beraber verelim.

Mürdüm rengi asaleti simgeleyen ve göz kamaştıran ender renklerden bir tanesi. Ancak mürdüm rengini kombinlemek her zaman kolay değil.


 

Doğru renkler ve doğru parçalarla birleştirildiğinde ortaya şık bir kombin çıkarken, ne yazık ki yanlış renkler tercih edildiğinde sonuç hüsran olabiliyor. Bu yüzden de mürdüm rengini kullanmadan önce hangi renk tonuyla yan yana getirmemiz gerektiğine dikkat etmemiz gerekiyor.

Pudra: mürdüm ile kullanıldığında en hoş kombinleri ortaya çıkaran ilk rengimiz. Mürdüm bir etek veya pantolon üzerine pudra rengi gömlek veya tek parça mürdüm elbise üzerine pudra eşarp tercihi başarılı bir seçim olacaktır. Pudra rengi, koyu bir ton olan mürdüm rengini açtığı için bu iki rengin bir araya gelişi her zaman garantili sonuçlar sunar.

Gold: hemen hemen her renkle başarılı sonuçlar sunan gold rengi, özellikle mürdüm ile bir araya geldiğinde oldukça güzel sonuçlar çıkıyor. Özellikle abiye kıyafetlerde çok sık kullanılan bu iki renk, günlük ve iş kıyafetlerinde dengeli olarak kullanılabilir. Bu iki rengi gündüz kullanırken dikkat etmemiz gereken tek şey parçalarımızın abartılı modeller olmamasıdır. Çünkü hem mürdüm hem de gold rengi zaten güçlü ve iddialı renklerdir. Bu yüzden gündüz kıyafetlerinde sade modeller tercih etmek dengeyi sağlayacak ve bizi şık gösterecektir.

Ekru: mürdüm rengi kıyafetimizi kombinlerken sıkça tercih ettiğimiz renklerden bir tanesi. Mürdüm rengi bir takım elbise içine ekru gömlek, mürdüm etek veya pantolon üzerine yine ekru gömlek oldukça güzel bir tercihtir. Tek renk veya içinde ekru bulunan desenli elbiseler üzerine ekru eşarp bağlamak yine doğru bir tercihtir.

Yeşil: biraz farklı gibi gelse de mürdüm ile bir araya geldiğinde başarılı bir tercih olabilir. Dikkat etmemiz gereken şey ise mürdüm parçamızın tonuna uygun bir yeşil tonu seçmek. Örneğin çok hareketli bir mürdüm parça ile açık su yeşili veya yağ yeşili tonların ne kadar yakıştığını deneyimleyebilirsiniz. Veya açık ton mürdüm renkle çimen yeşili veya farklı ton yeşilleri bir araya getirerek güçlü kombinler oluşturabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyanlar Mor Kıyafetler Nasıl Kombinlenir? başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş