Şal Severlerin Yeni Gözdesi: Medine İpeği Şallar

0

Şal severlerin yeni gözdesi medine ipeği şal modelleri nasıl kombinlenir ? Yeni sezonun en şık medine ipeği şal modellerini mutlaka görmelisiniz

Medine ipeği şal modelleri yeni sezonda oldukça popüler olan aksesuarlar arasında yer alıyor. Bu şal modelleri ile spor, klasik veya günlük pek çok tarzda kombinini tamamlamak mümkün.

Medine ipeği şal modeli-4


 

Medine ipeği şal modelleri ile yapılabilecek sayısız kombinden ve bu şalların modellerinden bahsetmeden önce Medine ipeği nedir sorusuna cevap vermek ve bu güzel kumaşı tanımak gerekli.

Medine ipeği şal modeli-10

Kombinlerde kumaşın uyumu en az renklerin ve tarzların uyumu kadar önemlidir. Bu nedenle kumaşı ve dokusunu tanıyarak kullanmak çok önemlidir.

Medine ipeği şal modeli-13

Medine İpeği Nedir?

Medine ipeği bazı kaynaklarda krep kumaş olarak tanımlansa da aslında kendine özgü bir kumaştır ve krep kumaş ile yakından uzaktan ilgisi yoktur. Bu kumaşın adı üzerinde Medine’den geldiği düşünülse de kumaş yerli üretimdir.

Medine ipeği şal modeli-6

Medine ipeği nefes alan yapısı, iç göstermeme özelliği ve yumuşak dokusu ile tesettür giyimde rahatlıkla kullanılabilecek kumaşlardan birisidir. Krep kumaş ile Medine ipeğini ayırmak için kumaş tonlarına bakılabilir. Çok açık renkli şal modelleri genellikle krep ya da duble krep kumaş ile tasarlanmaktadır.

Medine ipeği şal modeli-14

Medine ipeği şal modelleri ise nispeten daha koyu renklerde olan şal modellerinde kullanılmaktadır. İpeksi, yumuşacık bir dokuya sahip olan Medine ipeği kumaşın parfüm gibi hoş kokuları da uzun süre saklaması kullanım açısından farklı bir deneyim yaşatıyor.

Medine ipeği şal modeli-3

Medine İpeği Şal Modelleri Hangi Kombinlerde Kullanılır?

Medine ipeği şal modellerinin en avantajlı özelliği pek çok kumaş türü ile kullanılabilmesidir. Konforu ile dikkat çeken spor kumaşlar klasik kumaşlar ile kullanılmaz.

Medine ipeği şal modeli-11

Ama Medine ipeği spor kumaşlar kadar konforlu dokusu ile hem klasik hem de spor kumaşlar ile rahatlıkla kombinlenebilecek bir yapıya sahip. Kot ve keten kumaştan yapılan kombinlerde spor bir tarz elde edebileceğiniz Medine ipeği şal modelleri kot ceket, trençkot, kaban ya da mont gibi parçalarla birlikte kombinlenebilir.

Medine ipeği şal modeli-1

Ayrıca özel gün ve gecelerde tercih edeceğiniz ferace modelleri ile bir örnek renge sahip Medine ipeği şal modelleri ile özel zamanlarda da hem şık hem de konforlu olmak mümkün.

Medine ipeği şal modeli-5

Yeni sezonun öne çıkan trendlerini kombinlere yansıtmakta yardımcı olacak bu şık ve konforlu aksesuar, kısa sürede kadınların dolaplarındaki vazgeçilmez parçalarından birisi olacak.

Bu yazıyı okuyanlar Şal Bağlamaları Modelleri 2019 Trendleri başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş