Ten Rengine Göre Şal Seçimi Nasıl Yapılmalı ? – 2024 Güncel İpuçları

2

Ten renginize göre doğru şal ya da eşarp seçimi nasıl yapılmalı ? Beyaz ve esmer tenlilere göre şal modeli önerileri

Ten rengine göre şal seçimi yapmak, risksiz bir seçim demektir. Yani eğer teninize uygun olabilecek tonları biliyorsanız, her durumda şal seçmek kombin yapmanın en kolay noktası olacaktır sizi için.


 

Bu yüzden de eğer trendleri takip ediyor, tarzınızı önemsiyor ve güzel giyinmeye çalışıyorsanız, ten renginize uygun olan şal renklerini ve hatta modellerini de bilmelisiniz. Bunun için çeşitli püf noktaları paylaşarak size yol göstermeye çalışacağız. Haydi o zaman başlayalım.

Öncelikle her zaman beyaz tenlilerin şal seçiminin daha kolay olduğu söylenir. Oysa bizce daha zor bile olabilir. Eğer canlı renkleri beyaz tenliler daha güzel taşıyabilir ama esmerler, en eşsiz renkleri kombinlerinin bir parçası kılabilir. Çünkü ten renkleri en bulunmaz renkler ile uyum göstererek onları tarz sahibi kılabilir.

Beyaz Tenliler için Öneriler

Beyaz tenlilere ten rengine göre şal seçimi konusunda bordodan, yeşile, mavinin tonlarından turkuaza kadar pek çok rengi önerebiliriz. Her bir canlı renk tonu da harika sonuç verecektir. Ancak diğer taraftan soluk renkler, sizin genel olarak soluk görünmenize sebep olabilir.

Örneğin, bej tonlarını teniniz ile uyumlu buluyor olabilirsiniz, ancak bu tür renkler dikkat çekici değil de solgun görünmenize sebep olabilir. Dolayısıyla şal seçimlerinizi daha koyu renkler üzerine yoğunlaştırmanız daha şık kombinler yapmanız anlamına gelecektir.

Bırakın açık renkleri esmerler tercih etsin. Siz yüz güzelliğinizi, hatta iç güzelliğinizi ortaya çıkaracak koyu renkler ya da canlı renkler üzerinde durun.

Esmerler için Şal Önerileri

Esmerler, siyah, bej, kahve tonları gibi renkleri son derece güzel taşıyabilirler. Her ne kadar bu tür renkler ten rengine yakın gibi görünse de, onlarda son derece havalı durabilir. Sanıyoruz buna esmer olmanın avantajı deniyor.

Diğer taraftan Bordo gibi renklerle de şık olabilirler. Ancak esmerlerin güzelliğini asıl ortaya çıkaran açık renk tonlarıdır. Hatta beyaz da bunlardan biri olabilir. Sandığınızın aksine size en çok yakışan siyah olmayabilir.

Ten Rengine Göre Şal Renginizi Vurgulayın

Genel bir kural olarak, açık tenli kişiler pastel tonlarda şalları tercih edebilirken, orta ten rengine sahip olanlar daha canlı ve orta tonlu renkleri seçebilirler. Esmer tenli kişiler ise zengin tonlardaki şalları kullanarak ten renklerini vurgulayabilirler.

ten rengine uyumlu şal seçimi
ten rengine uyumlu şal seçimi

Ayrıca, kış aylarında daha koyu renkli, kalın kumaşlı şallar tercih edilebilirken, yaz aylarında hafif, desenli ve açık renkli şallar kullanmak daha uygun olabilir.

Beyaz ten başörtüsü seçimi

Farklı renkleri denemekten korkmamalısınız. Çünkü esmer dediğimiz ten rengi grubunda bile sayısız farklı ton vardır ve herkese yakışan renk grubu farklılık gösterebilir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

Ten rengine göre şal seçiminde hangi renkler öne çıkar?

Açık tenliler pastel tonları tercih edebilir, orta tenliler orta tonlu ve canlı renkleri seçebilir, esmer tenliler ise zengin ve koyu tonlardaki şalları kullanabilirler.

Hangi kumaşlar ten rengine uygun şal seçiminde önemlidir?

Ten rengine uygun şal seçiminde, yumuşak ve hafif kumaşlar her ten rengine uyum sağlar. Pamuk, ipek ve yün gibi doğal kumaşlar tercih edilebilir.

Ten rengine göre şal kombinleri nasıl yapılır?

Ten rengine uygun şal kombinleri, giyilen kıyafetin renkleriyle uyum içinde olmalıdır. Kontrastlar yerine uyumlu renkler tercih edilebilir.

Yaz aylarında ten rengine uygun şal seçimi nasıl olmalıdır?

Yaz aylarında açık renkli, hafif ve ince kumaşlı şallar tercih edilebilir. Desenli modeller de yaz aylarında canlı bir görünüm sağlayabilir.

Bu yazıyı okuyanlar 5 Adımda Şal Bağlama başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş